בצעד מפתיע הודיע מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, בפרופיל שלו כי פייסבוק רוכשת את אפליקציית שיתוף התמונות הפופולרית אינסטגרם . צוקרברג אומר כי הוא מתכנן לבנות את אינסטגרם עצמאית ונפרדת מהרשת החברתית והצעד יאפשר למשתמשים לשתף ברשתות חברתיות אחרות : "אנו מתחייבים לבנות ולהגדיל את אינסטגרם באופן עצמאי. מיליוני אנשים ברחבי העולם אוהבים את אפליקציית אינסטגרם ואת המותג הקשור אליה, ומטרתנו היא לעזור להפיץ את האפליקציה והמותג לעוד אנשים,".

האם מעתה כל שירותי אינסטגרם ישולבו עם פייסבוק? לא בהכרח, לפי צוקרברג זה יקבע לפי כל משתמש כשלעצמו: “במשך שנים אנחנו התרכזנו כדי לבנות את החוויה לשיתוף תמונות עם המשפחה והחברים. כעת, אנחנו נוכל לעבוד צמוד יותר עם הצוות של אינסטגרם כדי להציע את חווית השימוש הטובה ביותר לשיתוף תמונות יפיפיות מהנייד עם אנשים בעלי עניין משותף.”

פייסבוק מעולם לא רכשה חברה עם משתמשים כה רבים, וזו עסקת הענק הראשונה בתחום, ולכן זה ציון דרך חשוב עבור פייסבוק ומהלך מעניין שהשפעתו תגיע בהמשך הדרך. בכל אופן, סכום רכישת אינסטגרם על-ידי פייסבוק טרם נמסר, אך קארה סווישר מ-ATD פרסמה כי סכום הרכישה עומד על מיליארד דולר (!). אם שמתם לב, רכישה זו בוצעה בסמוך להשקת האפליקציה בחנות האפליקציות באנדרואיד, והנפקת פייסבוק לבורסה, דבר שלא קרה במקרה. מה שבטוח הוא שרכישה זו רק תעצים את מעמד הפייסבוק הגובר מיום ליום. (מקור)