רק לפני מספר חודשים, פייסבוק (Facebook), הרשת החברתית הגדולה בעולם, עברה לשימוש בנגן וידאו ייעודי שהוטמע כברירת מחדל באפליקציה המתחיל לנגן את הסרטונים באופן אוטומטי, עובדה שגרמה לביקורות שליליות רבות ונראה כי זו רק ההתחלה.

משתמשים ברחבי העולם מדווחים, כי לאחר עדכון האפליקציה האחרון במכשיר האנדרואיד שברשותם, קישורים לאתרי אינטרנט חיצוניים שהוקלקו בסטטוסים שונים דרך האפליקציה, נפתחים בדפדפן שמובנה בתוכה, בדיוק כמו שמתרחש בנגן הוידאו.הדפדפן כולל לחצני הדף הבא, הדף הקודם, העתקת הקישור, פתיחה הלינק באמצעות אפליקציה אחרת שבמכשיר, ושמירת הדף.

מהלך זה של החברה, יכול לגרור ביקורות חיוביות ושליליות כאחד, ולכן לעת עתה, פייסבוק משחררת את העדכון רק למספר משתמשים מצומצם, על מנת לשמוע ביקורת וחוות דעת שונות על תפקוד הדפדפן. האם מדובר במהלך נוח וחיובי, או במהלך שיגרור גם כן ביקורות שליליות? פייסבוק גורמת לנו להישאר בתוך האפליקציה בכך שהיא פותחת את הקישורים בדפדפן המובנה, אפשרות שאמנם מאפשרת לנו להגיע בזריזות לדף המבוקש אך מונעת מאיתנו לגלוש בדפדפן החביב עלינו. ומה הלאה? נאלץ להמתין להחלטה של פייסבוק במידה ויוחלט להפיץ את העדכון לכלל המשתמשים.