לפני כשנה גוגל (Google) יצאה בהצהרה לפיה היא גונזת את פרויקט המכשיר המודולרי עליו עמלה תקופה ארוכה, פרויקט ארה (Project Ara). כעת נראה כי דווקא פייסבוק (Facebook) היא זו שעדיין מאמינה בפוטנציאל, שכן על פי הדיווחים חטיבת המחקר שלה Building 8 עובדת על הפרויקט בשיתוף חלק מעובדי גוגל לשעבר.

יחד עם זאת התפרסם כי פייסבוק רשמה פטנט בארה"ב על רכיב מודולרי המסוגל להתחבר לשלדת המכשיר ולשמש כדיבורית, מסך מגע, חיישן מיקום וסלולרי בפני עצמו. כהסבר לחשיבות הרעיון ציינה פייסבוק כי הדבר ימנע מהלקוחות לבזבז את כספם על מוצרים אלקטרוניים ולמעשה מדובר באותו התיאור שדאגה לספק גוגל בזמנו לפרויקט ארה.

על אף שטרם ברורה מטרת פייסבוק בהשבת הפרויקט או בדבר מועד השקה של מוצר מסוים, גורמים המעורבים בעניין טוענים כי התוצר הסופי יתבסס על מערכת הלומדת את הרגלי השימוש שלנו והוא גם ישלב יכולות צילום חדשות.  כך שייתכן ואותה החטיבה תוביל גם להחזרתה של פייסבוק לתחום המכשירים הסלולרים, שכן כזכור לפייסבוק קיימים ניסיונות שכאלה בעבר, אך כולם כשלו בתחרות על תשומת לב הצרכן.

השערה נוספת באשר לתוצר של פייסבוק הוא רמקול חכם שתשיק בעתיד ולו יכולות מודולריות. לכך צפוי לסייע איש צוות נוסף אשר עסק בעברו  בפיתוח הרמקול החכם Amazon Echo, וכיום משמש כאחראי על פיתוח מוצרים חדשים תחת Building 8.

כיום הפרויקט המודולרי נמצא הלכה למעשה בשוק, כאשר מוטורולה (Motorola) עומדת בראשו עם מה שמכונה Moto Mods הנלווה לסדרת מכשירי Moto Z.

קרא עוד:  גוגל לא מחכה למפעילות, תשיק שירות הודעות מתקדם עבור כל משתמשי אנדרואיד

וידאו: פרויקט המכשיר המודולרי על פי גוגל