פייסבוק (Facebook) חשפה הבוקר כי באג שנתגלה במערכת שלה השפיע על רשימת החברים החסומים של 800 אלף משתמשים. מתברר שבשבוע שבין ה-29 למאי עד ה-5 ביוני, לפחות אחד מרשימת החסומים של כל אחד מאותם משתמשים הוסר מהרשימה השחורה, והיה יכול ליצור איתם קשר באופן חופשי ולהיחשף למידע שלהם.

ארין איגן, ראש מחלקת הפרטיות בחברה, כתבה בבלוג הרשמי כי הבאג לא גרם לחברות משותפת בין המשתמש לחבר החסום, אך הוא אפשר לחבר החסום לצפות בסטטוסים ותמונות ששיתף המשתמש יחד עם חברים של חברים. איגן אף אישרה כי אותם חסומים היו יכולים ליצור קשר עם המשתמשים שחסמו אותם, כולל שליחת הודעה במסנג'ר ובקשת חברות מחודשת.

פייסבוק טוענת כי עבור 85 אחוז מאותם 800 אלף שוחררה החסימה של חבר אחד בלבד, ומבהירה שהתקלה תוקנה וכל אחד יכול להיחסם שוב. "אנשים שהושפעו מהבאג יקבלו הודעה בפייסבוק שתעודד אותם לבדוק שוב את רשימת החסומים שלהם", נכתב בבלוג.

פייסבוק לא פירטה בתחילה מה פשר הבאג ומדוע התקיים במשך שבוע אחד בלבד. מאוחר יותר פרסמה החברה ציוץ בחשבון הטוויטר הרשמי שלה בו כתבה ש"רוב המידע על משתמשי פיסבוק מאוחסן בזוגות", ואלה שולטים על אילו פוסטים אנשים רואים ומהן הפעולות שהם יכולים לנקוט בהן. הבאג מחק בטעות חלק מהאסוציאציות הללו בפייסבוק ומסנג'ר, מה שגרם לחסימות מסוימות ללכת לאיבוד".