פייסבוק (Facebook), הרשת החברתית הפופולרית בעולם, הכריזה על מדיניות חדשה ותקיפה כנגד עמודים המעודדים את הגולשים לתגובות שונות בדרכים אותן מגדירה החברה כ-"קליק בייט", ניצול לא תקין של האלגוריתם האחראי לסידור התכנים בפיד. לצורך כך, בנתה החברה מנגנון אינטליגנציה מלאכותית לומד (Machine Learning) המסוגל לזהות התנהגות פסולה ו"להעניש" את העמודים הללו באופן אוטומטי.

דוגמאות להתנהגות שתגרום לפייסבוק לפגוע בעמוד כוללות עידוד הגולשים ללייק או תגובה אחרת במעין סקר מאולתר ("לחצו לייק אם אתם אוהבים קפה או לב אם אתם מעדיפים תה"), בקשה מפורשת ללייקים או לשיתוף הפוסט, בקשה לתייג חברים שעשויים להתעניין בפוסט או להגיב במילה מסוימת.

מקרה חד-פעמי לא יגרור סנקציות חריפות, אך במידה ופייסבוק מזהה עמוד שממשיך באופן עקבי להעלות פוסטים פסולים, תחל הרשת החברתית להגביל באופן משמעותי את כמות האנשים שיוכלו לצפות בפוסטים הללו (Reach). "מנהלי העמודים צריכים להמשיך ולהתמקד בפרסום פוסטים רלוונטיים ומעניינים, שאינם משתמשים בטקטיקות של קליק בייט", קובעת פייסבוק.

לצד ההגבלות, קובעת הרשת החברתית גם פוסטים הפטורים מהכללים החדשים. מדובר בפוסטים של אנשים פרטיים המבקשים עזרה מגולשים אחרים (כמו לדוגמא טיפים לקראת נסיעה קרובה), או בבקשות לתרומות או לעזרה באיתור אדם נעדר. במקרים אלו, תאפשר פייסבוק הפצה ויראלית של הפוסט גם דרך בקשה מפורשת מהגולשים.