פייסבוק השיקה היום את חנות האפליקציות הרשמית שלה, ה-Facebook App Center שתאגד את האפליקציות החברתיות, המשחקים, המשחקים והכלים במקום אחד. החנות, זמינה לא רק באתר פייסבוק אלא גם למשתמשי האנדרואיד והאייפון אשר יוכלו לגלוש אליה דרך דפדפן המכשיר, והיא תציג אפליקציות גם עבור הפייסבוק וגם עבור מכשירי הסמארטפון התומכים על ידי קישור לעמוד האפליקציה שלהם בחנות הפליי סטור באנדרואיד או האפ-סטור ב-iOS.

פייסבוק מנצלת את יכולתה של הרשת החברתית ותמליץ לגולש בחנות אפליקציות בהתאם להמלצות החברים שלנו וגם תשתמש במידע כדי להסיר אפליקציות אשר קיבלו ציונים נמוכים. נוכל לראות את האפליקציות המומלצות לרוב בראש הקטגוריה שבחרנו עם המלצות שמתאימות אישית לנו, כך שהחנות עוברת סינון מתמיד ומציגה רק את היישומים הרלוונטים. בכל עמוד לאפליקציה נוכל למצוא את החברים שלנו שמשתמשים בה, המלצות, דירוגים, שיתוף לאילו פלטפורמות היא זמינה ולשלוח לעצמנו לנייד.

בין האפליקציות נמצא שמות מוכרים כמו משחק הציור Draw Somthing, המשחקים FrutNinja, AngryBirds אפליקציות שונות כמו SoundCloud, Foursquare, Pintrerest ועוד, כאשר החלוקה היא בין משחקים, בידור, לייפסטייל, חדשות, תמונות, ספורט, עזרים ותיירות.

עדיין ישנם באגים בחנות ודברים שצריך להשלים כמו לדוגמה שהחנות שולחת אותנו להתקין אפליקציה שאינה תומכת במערכת שלנו וגם הקטגוריות הקיימות בחנות הניידת מוגבלות למדי ובנוסף, בשל הבחירה הסלקטיבית של פייסבוק באפליקציות שעולות לחנות, נמצא בעת ההשקה 600 אפליקציות בלבד.

קרא עוד:  מחקר: פייסבוק וגוגל עוקבת אחריכם במצב מוסתר בדפדפן, גם באתרים למבוגרים

לכניסה לחנות ה-App Center, אפשר לגלוש לאתר facebook.com/appcenter או בגרסה הניידת דרך מכשיר הסמארטפון m.facebook.com/appcenter.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.