פייסבוק (Facebook) הכריזה על אפשרות חדשה שפיתחה עבור משתמשי טלפונים בעלי מצלמות מרובות חיישנים: הפיכת תמונות הפורטרט שלהם לתלת-ממדיות. החדשות הרעות: בינתיים ניתן להעלות תמונות כאלו רק ממכשירי iPhone.

תמונות תלת-ממדיות הן סוג חדש של תוכן שניתן להעלות יחד עם פוסטים לרשת החברתית. הן מתווספות לרשימה הארוכה של סוגי תוכן שניתן לצרף לפוסט, הכוללת תמונות, סרטונים, סטיקר או גיף, תיוגי חברים ומקומות, רגשונים ופעולות, רקע, שידור חי, סקר, רשימה, אירוע והצעת מכירה. כדי לצרף תמונה כזו יש ללחוץ על יצירת פוסט חדש, לבחור בהוספת תוכן ולבחור 3D Photo.

How to Create 3D Photos

We presented the 3D photos feature and now we're handing the creativity off to you! We can't wait to see what you come up with. If you need a little help getting started, check out our video on how to post a 3D photo. What are you excited to bring to life using this immersive format?

פורסם על ידי ‏‎Facebook 360‎‏ ב- יום חמישי, 11 באוקטובר 2018

החברה מסבירה שכדי ליצור את תמונות התלת-ממד, היא מתבססת על המידע הנשמר בעת צילום תמונות במצב פורטרט במכשירים בעלי מספר מצלמות. היא מנתחת את מושא הצילום והרקע, ויוצרת אשליה של תלת-ממד על ידי "הזזת" הרקע בעת הטיית המסך או גרירת התמונה לצדדים או מעלה ומטה.

קרא עוד:  עוד ציון דרך ל-WhatsApp: יותר מ-2 מיליארד משתמשים

עם זאת, לא כדאי למהר לצלם המוני תמונות במצב פורטרט למטרת שיתוף בפייסבוק. כרגע, החברה פתחה לקהל הרחב רק את האפשרות לצפות בתמונות כאלו. האפשרות להעלות כאלו תהיה זמינה בינתיים רק לבעלי iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X ו-iPhone Xs, ותיפתח עבורם בהדרגה. בעלי מכשירים אחרים, כמו Galaxy S9 ו-Galaxy Note9 של סמסונג, וואווי P20 ועוד, יצטרכו לחכות קצת יותר.

Facebook 3D Photos