שילוב טכנולוגיית Face ID ב-iPhone X החדש של אפל (Apple) גורם להאצת תהליך שילוב טכנולוגיית זיהוי הפנים גם במכשירים של חברות מתחרות. לפי האנליסט מינג צ'י קו, מחברת KGI securities, מאז ההכרזה על iPhone X גדלה פי שלוש כמות ההזמנות של רכיבי הטכנולוגיה הזו מהחברות המתמחות בכך.

"אנחנו מאמינים כי יצרניות רבות מוכנות להוציא הרבה כסף על רכיבים שקשורים לטכנולוגיה הזו כי היא תורמת לא רק מבחינת אבטחת המכשיר, אלא גם כגורם מפתח בפיתוח טכנולוגיות של מציאות רבודה", טען קו, שאף ציין כי הצמיחה המשמעותית במכשירים בעלי טכנולוגיית זיהוי פנים תתרחש לאורך השנתיים-שלוש הקרובות.

קו התייחס גם לטכנולוגיית סריקת טביעות האצבע שמשולבת כיום כמעט בכל טלפון שיוצא לשוק. לדעתו הפתרון המתבקש ביותר הוא למצוא דרך להטמיע את סריקת טביעת האצבע מתחת לתצוגת המכשיר, כפי שניסתה לעשות גם אפל אך לא הספיקה לשכלל אותה בזמן לגל הנוכחי של מכשירי ה-iPhone שלה. הוא מאמין שהסיבה היא שהיא עדיין לא בשלה מספיק, וכי טכנולוגיית זיהוי הפנים תהיה מוכנה הרבה לפניה.

סיבה נוספת לכך היא שסריקת טביעת אצבע מתחת לתצוגה תוכל לעבוד רק עם מסכי OLED ולא עם מסכי LCD. מכיוון שיצרניות רבות עדיין משתמשות במסכי LCD, יהיה להן קל יותר לאמץ קודם זיהוי פנים מאשר לעבור לחלוטין לתצוגות OLED – שוק שעדיין מתקשה למלא אחר הביקושים הקיימים.

קו מאמין כי מכשירי האנדרואיד הראשונים עם טכנולוגיה הדומה ל-Face ID של אפל יצוצו כבר במהלך 2018.