ExpressVPN נחשב לאחד משירותי ה-VPN המתקדמים והמקצועיים ביותר בתחום, אבל מה שהפך אותו למפורסם באמת בקרב הגולשים שמחפשים גלישה אנונימית ובטוחה, הוא מהירות החיבור הגבוהה להפתיע שלו. על הנייר, לפחות, אחת הסיבות העיקריות לכך היא שרשת הגלישה שלו מבוססת על לא פחות מ-3,000 שרתים הפרוסים ביותר מ-160 מיקומים.

אבל מהירות היא לא הכל בחיים. אחת הסיבות להשתמש משירות מעין זה היא אבטחה והיכולת לגלוש באמת בפרטיות. יש לא מעט שירותי VPN שמשקיעים במהירות על חשבון האבטחה. ב-ExpressVPN טוענים שהם מתייחסים לנושאים הללו ברצינות רבה, ואינם חוסכים באמצעים כדי להבטיח זאת במהלך הגלישה דרכם.

כשמאחורינו ההתחייבויות הללו, מול עינינו המחיר החדש של ExpressVPN שעורר רעש גדול למדי ברשת, יצאנו לבדוק האם כצעקתה.

ולפני הכל, מהירות

טוב, כן, נכון. אבטחה זה דבר חשוב, אבל בשורה התחתונה מה שחשוב זה שימושיות וזה אומר שאפשר לגלוש דרך השירות במהירות שמספקת גם איכות בהזרמות תוכן, בעיקר וזה דבר הראשון שיצא לנו לבדוק, ובהרחבה.

בעת בדיקת המהירות נתקלנו באתגר קטן. חיבורי VPN עשויים לגרום להאטה בגלישה ולכן קשה יהיה להעריך את מהירות הגלישה בפועל. האטה זו מתרחשת עקב שרתים עמוסים או מרוחקים או בגלל האבטחה הכבדה. כדי לבדוק זאת נמדדה תחילה מהירות הגלישה הראשונית, ואז שוב לאחר ההתחברות ל-VPN.

המדידה הראשונה הראתה מהירות גלישה של 66 מגה-ביט/לשנייה. הפעלת ה-VPN, והפעלת האפשרות 'מיקום חכם זיהתה את מקום הבדיקה וסיפקה שרת קרוב שמהירות הגלישה שהציע בפועל הייתה 62 מגה-ביט/לשנייה – הפרש כמעט זניח אם מתחשבים בכל היתרונות שמגיעים עם חיבור VPN מאובטח.

Image result for ExpressVPN

כדי לדחוף באמת את גבולות השירות הוחלט לבחון כיצד יתפקד חיבור במרחק הגדול ביותר שניתן להשיג. לשם כך, התחברנו לשרת ExpressVPN הממוקם בהונג קונג. הירידה במהירות ל-52 מגה-ביט/לשנייה לא משמעותית בסופו של דבר בהביט של גלישה והזרמת תכנים, ומדובר במהירויות שנבדקו כמה פעמים, בכמה ימים לאורך שעות היממה ועדיין נשארו עקביות.

אז על ההבטחה הראשונה סומן V גדול וחזק – ExpressVPN הוא שירות VPN מהיר ביותר שמציע גלישה בנוחות שאפשר להגדירה כחסרת תקדים. לדעתנו תתקשו למצוא, אם בכלל, שירות שמשתווה לו בהיבט של מהירות גלישה וזה עוד לפני שמוסיפים לקלחת את ההיבט של האבטחה.

אז איך האבטחה?

ב-ExpressVPN מבטיחים התייחסות מלאה ורצינית להיבט של הפרטיות והבטיחות של הגולשים ברשת, ושהם אינם חוסכים באמצעים להבטיח זאת בפועל. הם מציעים הגנה מדליפות DNS, הגנה מדליפות IPv6 וגם מתג השבתה מובנה שמונע כל פעילות אינטרנטית במכשיר במידה וחיבור ה-VPN קרס. מדובר בשכבה נוספת של הגנה שמונעת חשיפה במקרים כאלה, וזה חשוב במיוחד כאשר מחוברים לרשת Wi-Fi פומבית שאינה מאובטחת. עם זאת זו אפשרות שזמינה בינתיים רק בגרסאות של Windows, macOS, Linux והנתבים.

קרא עוד:  10 טעויות שאתם עושים בשמירה המידע האישי שלכם

במהלך הבדיקות לא נצפו שום דליפות IP או DNS באף אחד משרתי ExpressVPN שנבדקו. המיקום שלנו דרך כל השרתים היה לחלוטין בלתי ניתן לזיהוי.

בסך הכל ExpressVPN מציע מגוון של יותר מ-3,000 שרתים המפוזרים על פני 160 מיקומים. רובם המכריע של השרתים, הנמצאים ב-90 מדינות, הם שרתים פיזיים אמיתיים, אך כ-3% מהם שרתים וירטואליים. מדובר בשרתים המעבירים את כל הנתונים של הגולשים דרך שרת במדינה מסוימת, אך מקבלים כתובת IP של מדינה אחרת, לבחירת המשתמש. זה עוד סוג של אמצעי אבטחה מתוחכם שאינו פוגע כלל במהירות. כתובות IP סטטיות, לעומת זאת, לא זמינות ב-ExpressVPN.

Image result for ExpressVPN

לאחרונה התווספה לארסנל גם טכנולוגיית TrustedServer החדשנית. במהות זה אומר ש-ExpressVPN מפעילה את השרתים שלה רק באמצעות RAM שאינו יכול לאחסן נתונים כל עוד השרת כבוי. אפשרות זו מצמצמת את ההיתכנות לפרצות אבטחה. הטכנולוגיה מייתרת את הצורך בגישה לכונן הקשיח של הגולשים ולכן אין גם צורך בהרשאות קריאה וכתיבה, כך שלהאקרים לא תהיה כל גישה לנתונים אישיים ששמורים באופן מקומי למטרת גניבת נתונים, התקנת דלת אחורית או שינויי קבצים.

בחברה גם מבטיחים שהם אינם שומרים נתונים: היא נוקטת במדיניות איסור על אחסון נתונים קפדנית בהתאם למדיניות הפרטיות שלהם. אמנם החברה נחשדה בעבר שהיא דווקא כן שומרת נתוני גלישה, אבל בסופו של דבר לא נמצאו כל ראיות כי לא נמצאו נתונים מאוחסנים.

החברה מתחייבת שלא לשמור כתובות IP אליהן מתחברים דרך ה-VPN; כתובות IP אמיתיות של הגולשים; היסטוריית גלישה; שאילתות DNS, וגם לא נתוני מטה או יעד התעבורה של הנתונים.

באילו שירותי הזרמת תוכן תומך ExpressVPN?

עם יכולות כמו מהירות גבוהה והאפשרות לעקוף בקלות הגבלות מיקום מחמירות במיוחד, הציפייה לגישה קלה לשירותי תוכן מרובים, בקלות וללא זיהוי חיבור ה-VPN כדי לחסום אותו, כמובן גבוהה.

במהלך הבדיקה שלנו נבחנו שירותי הזרמת תוכן רבים, והצלחנו בכל חמשת השרתים האמריקאים להיכנס בקלות ל-Amazon Prime Video, Hulu, נטפליקס ו-HBO GO, וכל התכנים הזמינים לתושבים אמריקאים היו זמינים גם עבורנו. באותה קלות הצלחנו להיכנס באותה דרך שרתים של מדינות רבות אחרות כמו יפן, מקסיקו, ניו זילנד, גרמניה, צרפת ואנגליה. כך יכולנו לבדוק כניסה דרך שרת בריטי אל BBC iPlayer ולא נתקלנו בכל מגבלה.

המסקנה העיקרית שעלתה מהבדיקה היא שנראה כי אין דבר שיכול לעצור את ExpressVPN מגישה לכל מקור תוכן בעולם, אול להפעיל עליו מגבלה כלשהי.

קרא עוד:  10 טעויות שאתם עושים בשמירה המידע האישי שלכם

חוויית משתמש

השירות מציע בפועל אפליקציות שמתאימו כמעט לכל פלטפורמת גלישה ידועה. באופן טבעי יש אפליקציות שניתנות להתקנה ב-Windows, macOS, אנדרואיד, iOS ו-Linux. מעבר לכך הוא מציע גם את האפשרות להריץ אותו במכשירי BlackBerry, כרומובוק, בנתבים שונים ואפילו ב-Kindle Fire. כמו כן יש ל-ExpressVPN תוספי דפדפן עם אבטחה מוגברת להתקנה ב-Chrome, ב-Fireofx וגם ב-Safari. זה אומר שאפשר לבחור להשתמש בדפדפן המועדף בלי שיש צורך להפעיל את התוכנה הייעודית. ויותר מכך: מקרה של Chrome יש שכבת אבטחה נוספת מכיוון שהדפדפן מבטיח שהגלישה תבצע דרך HTTPS.

Image result for ExpressVPN

האפליקציות מהנות ביותר לשימוש. הממשק האינטואיטיבי והידידותי. הן מציעות שילוב מנצח בין מגוון מאפיינים חכמים המקלים על השימוש בתוכנה, ובין ממשק אינטואיטיבי ופשוט המאפשר שימושים מתקדמים בכמה לחיצות כפתור, והסך הכל מרכיב חוויית שימוש שהיא מהטובות שמוצאים בתחום ה-VPN.

ואם נתקלים בבעיות, ניתן למצוא באתר של ExpressVPN מאגר רחב ומגוון של שאלות נפוצות ומדריכים לביצוע פעולות, להתקנות ולפתרון תקלות שונות – והגישה היא באמצעות תפריט ניווט נוח. המאגר מספק מענה כמעט לכל קושי שעשוי לעלות במהלך השימוש ב-ExpressVPN, אך אם בכל זאת נדרשת תמיכה נוספת, ניתן לפנות לצוות התמיכה הפועל 24/7 בצ'אט חי ומגיב באופן ענייני ומהיר יחסית.

וזה עולה – ובכל זאת אפשר להתנסות

ExpressVPN הוא אינו שירות זול אבל באתר מציעים לעתים קרובות הנחות ומבצעים עם התחייבויות לטווח ארוך. שווה לבדוק מפעם לפעם. בכל מקרה, למרות שאין הצעה רשמית לתקופות ניסיון בחינם, האתר מתחייב להחזר כספי מלא תוך 30 יום ללא שאלות, ללא נתינת הסבר, וזה בעצם מאשר תקופת ניסיון בחינם לכל דבר ועניין. בדקנו את האפשרות הזו, ואכן קיבלנו החזר כספי מלא ומיידי ללא כל ניסיון להקשות, וללא שאלות. כך אפשר לבדוק האם ExpressVPN שווה את ההשקעה. ולדעתנו, אם עוד לא הבנתם, היא אכן ראויה.

ולסיכום

אין ספק כי ExpressVPN הוא אחד משירותי ה-VPN הטובים ביותר שיש בשוק. הוא מושלם להזרמת תכנים עקב יכולתו לעקוף בקלות רבה כל הגבלת מיקום, וכן בזכות מהירויות החיבור הגבוהות שהוא, וכל זאת תוך שמירה על אנונימיות ופרטיות מוחלטת ושילוב של אמצעי אבטחה מתקדמים ביותר.

הוא גם מציע חוויית משתמש ושירות לקוחות מהטובים שאפשר למצוא, ובכל זאת הוא לא מושלם: אי אפשר, בין השאר, להתעלם מכך שהמחיר שלו מותאם באופן ישיר לאיכות שלו, וזה אומר שהוא יקר – יש כמה שירותים שמציעים את רמת ההצפנה שמציע ExpressVPN ואת היכולת שלו לעקוף חסימות מבוססות מיקום במחירים נמוכים יותר. הפרסומות שמופיעות ואינן ניתנות לחסימה יכולות גם הן להוות משהו שמפריע.

ובכל זאת, המסקנה היא ש-ExpressVPN הוא מהשירותים המובילים בתחומו, והתכונות שלו הופכות את התשלום עבורו לכדאי ויותר.

עוד בנושא