יצרנית הסמארטפונים הקנדית BlackBerry הכריזה ביממה האחרונה כי מכשיר הדגל השני שלה לשנה זו, Q10 בעלת המקלדת הפיזית, יחל להימכר בשוק הביתי שלה – קנדה – באחד במאי (עוד כשבוע). לפי ההודעה בבלוג החברה, המכשיר יהיה זמין כמעט בכל רשת סלולרית או חנות המכבדת את עצמה במולדתה.

BlackBerry Q10.
צילום: BlackBerry

עבור אלו המעדיפים מקלדת ממשית על פני הקלדה על מסכי מגע, מדובר בבשורה משמחת. הבשורה הפחות טובה היא המחיר: המכשיר בעל מסך המגע הקטן מתומחר ב-199 דולרים קנדיים, שהם למעלה מ-700 שקל – וכל זה לאחר סבסוד עם חוזה לשלוש שנים. שעות אחר כך אישרה החברה לאתר הכלכלה בלומברג כי לארה"ב יגיע המכשיר רק בסוף החודש ויתומחר ב-249 דולרים, או למעלה מ-900 שקל, אחרי סבסוד עם חוזה לשנתיים. מדובר במחירים גבוהים יותר מאלו של iPhone 5 ו-Galaxy S 4 באותם שווקים, למכשיר בסיסי יותר.

בינתיים, בימים האחרונים החלו לצוץ ברשת פרטים רבים אודות העדכון הבא למערכת ההפעלה של החברה, BlackBerry 10.1, בזכות שחרור בטא שלה למפתחים. העדכון צפוי לכלול שיפורים רבים, ביניהם שיפור במהירות התגובה של המכשירים ובחלקות פעולתם, כמו גם מערכת התראות משודרגת עם אייקונים שונים להתראות על סוגים שונים של הודעות. בנוסף, תומכת הגרסא הבאה של המערכת בעבודה עם מיילים בעלי קבצים מצורפים ובשליחת הודעות בין מכשירי בלקברי ע"י שימוש בקוד הזיהוי הייחודי שלהם, ללא צורך בשימוש בחשבונות מייל או סלולר, מה שמאפשר הודעות חינמיות מאובטחות. אך השדרוג המשמעותי ביותר הוא ככל הנראה מצב צילום בעל טווח דינמי רחב (HDR), המאפשר ללכוד תמונות בעלות איזורי חשיפת צבע שונים בלי שהאיזורים הבהירים ייצאו "מסונוורים" או שהאיזורים הכהים ייצאו "שרופים".

קרא עוד:  וואן פלוס הציגה מכשיר קונספט עם מצלמה נעלמת, וזהו בעצם

לפי הבלוג Engadget, החברה אישרה אמש כי גרסתה החדשה של מערכת ההפעלה תגיע עם מכשירי ה-Q10, וזמן קצר אחר כך תהיה זמינה גם למכשירי ה-Z10.