ידוע לכל שאפליקציית פייסבוק (Facebook) היא זללנית של סוללה. פעם אחר פעם היא ממוקמת במקומות הגבוהים אם לא הראשונה בצריכת משאבי מערכת, אולם הפעם נדמה כי מדובר במקרה חריג.

תלונות רבות של משתמשים ברשת היום טענו כי אפליקציית פייסבוק ומסנג'ר זוללות את הסוללה יותר מהרגיל. המצב עד כדי כך בעייתי, שרבים העדיפו להסיר את האפליקציות הסוררות ולגלוש בפייסבוק דרך הדפדפן או להשתמש באלטרנטיבה כמו אפליקציות צד שלישי. "מחקתי את האפליקציה וגם את המסנג'ר. הסוללה חזרה לתפקוד נורמלי", צייץ אחד המשתמשים בטוויטר.

מבדיקה שלנו במהלך היום, אפליקציות פייסבוק ומסנג'ר היו אחראיות על ירידה של כמעט 40% מהסוללה וכי הן צורכות זמן רב של מעבד. כך שהטענו את המכשיר (LG V20) בשעות הצהריים, הסוללה הייתה טעונה ב-100%, וכי עד השעה 8 בערב כבר הטלפון נכבה. דבר חריג בהחלט.

אולם הבעיה כך נראה אינה שמורה רק למסנג'ר או לאפליקציית פייסבוק הראשית. משתמשים מתלוננים כי גם אפליקציות אחרות של פייסבוק זוללות את הסוללה. אחת מהן היא Page Manager לניהול עמודים וגם Facebook Groups לניהול הקבוצות אשר גורמות לתופעה דומה.

התקלה החלה כבר אתמול בלילה ומתרחשת בעיקר במכשירי האנדרואיד. למרות כי בפועל לא יצא עדכון לאפליקציות הללו בחנות, פייסבוק ביצעה שינוי כלשהו בצד שלה אשר גרם לבעיה הזו.

קרא עוד:  גוגל משיקה גם בישראל את שירותי ההזרמה של YouTube Premium

ההמלצה שלנו היא כי אם יש לכם את אחת האפליקציות הללו והבחנתם בירידה מהירה של הסוללה או בהתחממות המכשיר, יש לבדוק בצריכת הסוללה בהגדרות המערכת ואם מצאתם אותן כאשמות – הסירו אותן עד יעבור זעם.

עדכון: פייסבוק תיקנה את התקלה בצד השרת, יש לסגור את האפליקציות ולפתוח אותן בשנית