אחד ממקור השמועות הכי גדול ברשת המספק גם קבלות בתקופה האחרונה הוא evleaks, המוכר גם בשם איוון בלאס (Evan Blass) הפיל פצצה אמש כאשר הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי לא יהיה יותר המשך לסדרת מכשירי ה-Nexus, וכי Nexus 5 הוא הסמארטפון האחרון מידי גוגל.

אולי אתם זוכרים את הדיווחים שכתבנו כאן על כך שגוגל הולכת לוותר על גרסאות Nexus בעתיד וכי היא תגדיל את השותפות עם היצרניות בפרויקט המכונה “Android Silver”, בדומה למכשירי Google Play Edition. לדברי evleaks, זה גם הולך להתרחש כבר השנה ואת המכשירים הראשונים נראה בתחילת שנה הבאה, כך שגוגל תחדל מלייצר מכשירי Nexus ותעביר את “חווית גוגל” באמצעות מגוון גדול של יצרניות.

מכשירי הסילבר (Silver Phones) ירוצו על גרסת רום קרובה מאוד לגרסה הנקייה של גוגל, כך שממשקים כמו ה-TouchWIZ וה-Sense יישארו בחוץ ואת המכשירים גוגל תבחר בעצמה, אלו כמובן שיענו על דרישות הסף ודרישות החומרה שהיא תציב כאשר כל יצרנית תוכל להוסיף לתוכנית עד 5 מכשירים.

באם המקורות של evleaks נכונים, אז אנו צפויים לראות מגוון גדול מאוד של מכשירים אשר יריצו את מערכת האנדרואיד הנקייה (ונילה) עם תמיכתה של גוגל בשחרור עדכונים, אשר יבדילו את עצמם בעיקר סביב החומרה, ולא (רק) בפיצ’רים של תוכנה.