אפל תובעת את סמסונג, סמסונג תובעת את אפל, גוגל רוכשת את מוטורולה ככלי מלחמה ומה לא. לאחרונה לא עובר יום בו אנו לא שומעים על תביעה חדשה בגין הפרת פטנטים, בין אם זה מיקרוסופט נגד HTC, אורקול נגד גוגל או אפל נגד כולם. בסוכנות הידיעות רויטרס החליטו להמחיש את הסבך בו נמצאת מלחמת הפטנטים באופן חזותי והתוצאה העגומה לפניכם. תמונת מצב.

אפל נגד סמסונג
לפני שבועיים הוציא בית משפט בגרמניה צו-מניעה כנגד המכירה של הטאבלט של סמסונג בכל רחבי אירופה, כעת מדווח כי הוגבל צו-המניעה לגבולות גרמניה בלבד. המכשיר ימשיך להימכר במדינות אירופה עד ל-25 לאוגוסט, התאריך שבו אפל וסמסונג ייפגשו בבית המשפט אשר בו יוכרע עתיד הטאבלט באירופה. כרגע לא ברור אם הוגבל צו-המניעה בעקבות הטיית הראויות או שמא קשור הדבר לתחום השיפוט האזורי של בית המשפט.

HTC נגד אפל
HTC פנתה ל-ITC, מחלקת הסחר של ארצות-הברית בבקשה לעצור את ייבוא מכשירי ה-iPhone, ה-iPad ומחשבי המק אל תוך גבולות ארצות-הברית בעקבות הפרת פטנטים שבבעלותה. על-פי הבקשה שהוגשה טוענת החברה מטיוואן שאפל מפרה שלושה פטנטים שלה הקשורים בתקשורת אלחוטית, שעל שניים מהם היא קיבלה בעלות בעת רכישת חברת ADC Technologies באפריל האחרון.

מוטורולה נגד מוטורולה
ג'ון ו. ק'טניג (John W. Keating) בעל מניות בכיר במוטורולה, הגיש תלונה כנגד הנהלת החברה ובראשה את סאנג'י ג'ה (Sanjay Jha), מנכ"ל החברה בטענה שמוטורולה מכרה עצמה לגוגל בזול. בעקבות עסקת גוגל-מוטורולה נמכרו המניות בכ-40$ למניה, כ-63% יותר מערך הסגירה של המניה שבוע שעבר, אשר לטענת ג'ון מדובר בכסף קטן לעומת השווי האמיתי של החברה והפטנטים שברשותה. ג'ון מבקש תביעה ייצוגית ובקשה לחסום את המכירת החברה לגוגל.

התביעה הבאה? מעבר לפינה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.