אוזניות בהתאמה אישית של Even

עוצמה גבוהה או חלשה? תדר גבוה או נמוך? לא לכולנו האוזניים שוות ולכן אנו זקוקים לאוזניות המתאימות את עצמן בדיוק לאופי האזנה של כל אחד ואחד מאיתנו. כך לפחות מאמינה חברת הסטארט-אפ הישראלית Even, שהשיקה את האוזניות הראשונות בעולם המותאמות באופן אישי.

במבט ראשון מדובר באוזניות רגילות למראה, אולם ה"מוח" היושב במרכז האוזניות, מתאים את עצמו באמצעות טכנולוגיה חדשה המכונה EarPrint, שלדברי החברה, מאבחנת בצורה מדויקת את הדרך בה אנו שומעים בכל אוזן ומספקת חתימת שמיעה מותאמת המשפרת באופן משמעותי את חוויית ההאזנה למוסיקה ולסאונד בכלל.

לפני השימוש הראשוני באזוניות, יש לבצע את ההתאמה, זאת על ידי האזנה למספר סוגי תדרים שונים בכל אוזן ולחיצה על הכפתור המובנה באוזניות ברגע שהמשתמש שומע את הצליל. התהליך לוקח כשתי דקות ובסיומו ניתן לחבר את האוזניות לנגן. ניתן אם נרצה לחזור על התהליך שוב ושוב בעת שהאוזניות עוברות למשתמש אחר וההמלצה היא לעשות את ההתאמה בכל שישה חודשים.

דני אהרונסון, מייסד ומנכ"ל Even: "אין אף זוג אוזניים ששומעות באותה צורה. הטכנולוגיה שלנו מנתחת את האופן שכל אדם שומע, ובצעת עבורו התאמה אישית של האוזניות, המהוות מעין "משקפיים לאוזניים". האוזניות ישנו את הדרך בה אנו חווים האזנה- בין אם למוזיקה או לכל דבר אחר ויעצימו את החוויה למשהו שלא הכרנו." בין המשקיעים בחברה קרןFirstTime  של קבוצת TheTime  (של אילן שילוח וניר טרלובסקי) וכדורגלן העבר והמוזיקאי שמעון גרשון.

האוזניות יימכרו בשלב הראשון בארה”ב במחיר של 99 דולר ובהמשך מבטיחים בחברה כי הן יוצעו גם בישראל. אם תרצו, ניתן להתנסות בתהליך חתימת השמע באתר החברה ולהאזין להבדלים, רק חבשו אוזניות לפני כן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.