במכתב קצר לקהילת הפורצים, קבוצת Evasi0n הודיעה כי הם מבטלים את ההפצה של TaiG, חנות הסידיה הסינית בפריצה של ה-iOS 7 בשל אפליקציות פרוצות הקיימות בחנות. הקבוצה אמרה כי השותפות עם TaiG הייתה טעות מלכתחילה: “בחנות את השותפות שלנו איתם (הסינים). אנחנו מאוד מאוכזבים שהם החליטו להכניס אפליקציות פיראטיות ולא נתנו להם כל אישור לכך”.

כזכור, הפריצה של iOS 7 שיצאה בתחילת השבוע הגיעה בהפתעה ועל פי הדיווחים, הקבוצה קיבלה מ-TaiG סכום של כמה עשרות אלפי דולרים, אולם במכתב היא מכחישה בתוקף את הטענות. “אנחנו לא קיבלנו כל כסף מאף קבוצה, כולל TaiG. התרומה שלנו היא לספק מידע ציבורי בחינם ולהגן על Jailbreaking כזכות החוקית שלנו”.

הפריצה הגיעה לכולם בהפתעה, אף אבי חנות הסידיה, הלוא הוא סאוריק לא היה מודע לפריצה. סאוריק הסביר בסדרה של ציוצים מעל חשבון הטוויטר שלו כי לא היה לו מושג על שחרורה הממשמש ובא של הפריצה, וכי לא הייתה לו גישה מוקדמת במהלך העבודה על הפריצה בכדי לאפשר לו לכלול גרסה רשמית של סידיה בפריצה. במילים אחרות: בפעם הראשונה מאז תחילת ימי הפריצה, סאוריק – מי שאחראי לסידיה – נשאר מחוץ לתמונה. כיום רוב האפליקציות בסידיה אינן מותאמות לשימוש במכשירים, זו וההשתלבות עם הסינים היא הסיבה מדוע סצנת הפריצות רותחת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.