הנציבות האירופית הודיעה כי החל מה-15 ביוני 2017, כלומר בעוד פחות משנתיים, יבוטלו עלויות הגלישה הסלולרית בנדידה בכל רחבי היבשת. מה שאומר שאזרחי אירופה יוכלו לעבור בין כל המדינות החברות באיחוד האירופי ולהמשיך לגלוש בחופשיות תחת החשבון הסלולרי האישי שלהם שאותו שהם משלמים באופן קבוע. בין המדינות הכלולות בהסכם, אגב, אפשר למצוא את צרפת, גרמניה, ספרד, שבדיה, הולנד, דנמרק, פולין, אוסטריה ואחרות.

יחד עם זאת, מכיוון שיש הבדלי מחירים ומטבע חוץ בין חלק מהמדינות, וחלק מהרשתות הסלולריות מציעות מחירים שונים בין מדינה למדינה, הוחלט לקבוע תקרת סכום של 'שימוש הוגן'. כך שבפועל, אם משתמש רכש כרטיס סים זול יותר במדינה אחת אבל השימוש העיקרי שלו נעשה ממדינה אחרת, הוא ייאלץ להוסיף סכום כסף בסיסי למפעילה הסלולרית אם חרג מהתקרה.

בנוסף, עד שנת 2017, ייכנסו לתוקף תקנות נוספות שאמורות להפוך את האינטרנט ביבשת לזמין יותר, ביניהן חיוב מקסימלי של 0.05 יורו לדקת שיחה בנדידה, 0.20 יורו לכל מגה-בייט של גלישה ו-0.06 יורו לכל שליחת מסרון. בנוסף הוחלט כי ספקיות הסלולר לא יורשו יותר לחסום תוכן מסויים מהמשתמשים, או אפליקציה ושירותים נוספים, וכי השימוש בתעריפים גבוהים עבור אינטרנט מהיר יותר ייאסר.