בטווח השבועות הקרובים צפוי האיחוד האירופאי לפסוק על תקנה חדשה, שתדרוש מכל יצרני הטלפונים החכמים לאמץ חיבור אחיד לצורך טעינת המכשיר. החיבור הסטנדרטי יהיה ככל הנראה USB-C, שממילא קיים היום ברוב מכשירי הדגל. פסיקה בנושא תחייב את כל היצרניות לאמץ את התקן, כולל אפל (Apple) שלא מיהרה עד כה לאמץ חיבור סטנדרטי במקום חיבור ה-Lightning הבלעדי למוצרי החברה.

הטיעונים בעד החקיקה מציינים את נוחות המשתמשים, כמו גם יתרונות אקולוגיים: במקום לספק מטענים שונים עבור כל מכשיר (שיושלחו לאשפה בעת רכישת מכשיר חדש), יוכל מטען אחד לשרת את כל מכשירי הטלפון החכם בבעלות המשתמש לאורך שנים.

למעשה, האיחוד האירופאי הביע את תמיכתו בחיבור סטנדרטי כבר ב-2014, אלא שאז מדובר היה במעין המלצה – ממנה בחרו יצרניות רבות להתעלם. הפעם, כאמור, הכוונה היא לקבוע תקנות מחייבות, ומי שלא יענה להן לא יוכל למכור מכשירי טלפון (או גאדג'טים קטנים אחרים) בגבולות האיחוד האירופאי. עם זאת, סביר להניח כי החקיקה לא תכנס לתוקף באופן מיידי או אפילו בטווח השנה הנוכחית, וליצרנים ינתן זמן להתאים עצמם לדרישות החדשות.

עדכון: עכשיו זה סופי: האיחוד האירופי הצביע בעד ההחלטה לעבור לסטנדרט אחיד בכל הטלפונים. טרם התקבלה ההחלטה מהו החיבור וסביר כי זה יהיה USB-C, אך מה שבטוח – כל החברות יאלצו להתיישר מול ההחלטה, כולל אפל. הרגולציה תיכנס לתוקף בהמשך השנה, כאשר היה תהיה תקפה באירופה וגם בארה"ב.

קרא עוד:  משפחת Galaxy S20 ו-Galaxy Z Flip הושקו בישראל

פרסום ראשון: 18 בינואר 2020, 12:35