מוצרים אלקטרונים שמתקלקלים בדיוק לאחר תום תקופת האחריות ומכשירים שלא ניתנים לתיקון – זו המטרה של הפרלמנט האירופאי לשים לכך סוף באמצעות חוקים ותקנות חדשות.

הבעיות והתקלות כיום בתחום המוצרים עתירי האלקטרוניקה כדוגמת טלפונים סלולריים ומחשבים ניידים הן רבות. בין אם זו סוללה שהתפוצצה, ריקול למחשבים, בעיות איכות של מטענים ועוד. מלבד לכל אלו ישנה תופעה אותה רבים מכנים בשם "השבתה מתוכננת", אשר גורמת למוצרים להפסיק לעבוד אחרי פרק זמן קצר יחסית, לרוב זה לאחר תום תקופת האחריות.

הנציבות באירופה תקבע קריטריונים חדשים שלהם היצרניות יהיו מחויבות. כך יקבעו קריטריונים לאיכות המוצר שיבטיח עמידות המוצר לאורך זמן. ייקבע גם תקנות לקלות תיקון המוצר, שכן מוצרים רבים כלל לא ניתנים לתיקון כלל ובנוסף תידרש גישה קלה ומהירה.

הנציבות מעוניינת גם כי עלויות התיקון יהיו נמוכות ותדרוש מיצרניות שלא לכבול את הלקוח לתיקון אצלם במעבדה, כפי שקורה לדוגמה עם אפל (Apple) וכן תקבע תקנות לאורך חיים של מוצר ואחזקת חלקי חילוף עבורו.

המטרה של המהלך הוא לקבוע סטנדרטים ליצרניות שעושות ככל שעולה על רוחם. מלבד זאת, ישנו רצון להפחית את הפסולת האלקטרונית שהולכת וגדלה בשנים האחרונות, צעד שכולם ירוויחו ממנו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.