טוויטר

האיחוד האירופאי שוקל שוב להכביד את ידו על מפעילות הרשתות החברתיות. לפי דיווחים ועדות האיחוד שוקלות חוק חדש שיאפשר לו להטיל עונשים כספיים על אי מחיקת תעמולה טרוריסטית, או כל תוכן אחר שקשור לטרור. אמנם האצבע מופנית בעיקר לפייסבוק (Facebook), טוויטר (Twitter) וגוגל (Google), אבל החוק החדש יהיה מכוון לכל פלטפורמת פרסום תכנים חברתיים, גדולה כקטנה.

החוק עדיין בשלבי כתיבה ובנייה, אבל הקווים המנחים יהיו אלו שנקבעו לפני כחצי שנה. לפי הנחיות אלו, לחברות המפרסמות תוכן תהיה שעה לדווח לרשויות על תכנים שמוגדרים כמסוכנים, ולמחוק את אותם תכנים. הגדרות החוק שנקבעו במרץ כוללות, מעבר לטרור, גם תכנים הקשורים לשנאה, אלימות, ניצול מיני של ילדים והפרות של זכויות יוצרים, בין השאר.

עד עתה החברות שמחזיקות פלטפורמות שמאפשרות פרסום תכנים לא נחשבו לאחריות לתוכן, ורובן כולל כל הגדולות הסכימו למעשה לתביעה של האיחוד כיצד לטפל בתכנים אסורים, ואף הסכימו למחוק תכני טרור והסתה תוך 24 שעות מרגע שהתכנים הועלו, אבל לפי הדיווחים האיחוד אינו רואה מספיק התקדמות בתחום הזה, ולכן "יש צורך בפעולות קשות יותר בכדי להגן על האזרחים שלנו".

"אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להירגע או להיות שאננים לנוכח תופעת צללים כה הרסנית", אמר לטיים ג'וליאן קינג, מנהל האבטחה באיחוד.