אסנצ'אל (Essential), החברה של אנדי רובין מהמפתחים הראשונים של אנדרואיד שהבטיח להמציא אותה מחדש, היא כבר אירוע בעברנו. ארבעה חודשים לערך אחרי שהחברה הציגה את הפיתוח שהיא ביצעה עבור Project GEM, הודיעה החברה שהיא לא רואה דרך בה היא תצליח להביא את המוצר לשוק ומכיוון שכך, היא סוגרת את השערים.

"באוקטובר הצגנו את Project GEM, חוויה ניידת חדשה שצוותי החומרה, התוכנה והענן שלנו בנו ובדקו במהלך השנים האחרונות. החזון שלנו היה להמציא פרדיגמת מחשוב ניידת שמשתלבת בצורה חלקה יותר באורח החיים של המשתמשים. למרות המאמצים הטובים ביותר שלנו, קידמנו את Gem ככל יכולתנו אבל לצערנו אין לנו נתיב ברור לספק אותו ללקוחות. בהתחשב בכך, קיבלנו את ההחלטה הקשה להפסיק את הפעילות ולסגור את אסנצ'אל", הודיעה החברה.

כזכור הכישלון של Project GEM הוא המשך לחוסר ההצלחה של הטלפון הראשון של החברה PH-1 שגם לאחריו הייתה החברה על סף סגירה. אלו שרכשו את הטלפון קיבלו למעשה את עדכון האבטחה האחרון שלהם החודש. לא יהיו יותר עדכונים ולא תמיכה. משתמשי שירות הדואר Newton Mail יוכלו להשתמש בו עד ה-30 באפריל.

בנוסף הודיעה אסנצ'אל כי היא תעלה לדף שלה ב-GitHub תמונה מלאה של הגרסה האחרונה שהייתה זמינה עבור PH-1 עבור כל מי שירצה אולי להשתמש בה לפרויקט מערכת הפעלה עתידי.