אחרי עיכובים בהשקה, פרשיות שונות וצניחה מהירה במחיר, מכשיר ה-Essential של מייסד האנדרואיד אנדי רובין שהושק לראשונה ב-2017, הוסר מהחנות.

החברה אמרה בהצהרה כי “מכרנו את כל מלאי מכשירי ה-Essential בחנות הרשת שלנו ואין לנו כל כוונה לחדש את המלאי.” בחברה לא ציינו במפורש מה הסיבה לכך, אך כן צויין כי הם “עובדים קשה על מוצר הבא בתחום המובייל”.

לבעלי ה-Essential הרגיעה החברה ואמרה כי היא תמשיך לספק תמיכה במוצר כמו גם תמשיך ותשחרר עדכוני תוכנה נדרשים, אם כי לא ברור עוד כמה זמן זה יימשך. בנוסף גם האביזרים השונים ימשיכו להימכר בחנות הרשמית וכן פורום החברה נותר פעיל.

עד כה היו שמועות שונות לגבי ממשיכו של Essential PH-1, אולם כבר נטען כי החברה החליטה לבטל את המשך השקתו של הדור השני בשל קשיים כלכליים. כך שלא ממש ברור מה יקרה ועתיד החברה לוטה בערפל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.