16% ממשתמשי הסמארטפון שגלשו באמצעותו באינטרנט דיווחו: "נגנב לנו מידע". חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32, שחררה בתחילת מאי את אפליקציית האבטחה שלה לסמארטפונים וטאבלטים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית היוצר של גוגל. ESET Mobile Security זמינה להורדה מהחנות האפליקציות Google Play בשפה העברית ובין מאפייניה ניתן למצוא: אנטי וירוס, אנטי רוגלות, אנטי ספאם להודעות SMS ומולטימדיה, מערכת נגד גניבת מידע לאיתור מכשיר גנוב או אבוד באמצעות GPS ואפשרות לקבל התרעה מיידית לחבר שהוגדר מראש, במידה שהוכנס למכשיר כרטיס SIM לא מורשה.
לפי סקר שערכה ESET בסוף 2011, 36% ממשתמשי האינטרנט בעולם גולשים באמצעות הסמארטפון שלהם, 19% משתמשים בטלפון נייד רגיל ו- 10% גולשים באמצעות הטאבלט. חברת גרטנר טוענת שקרוב ל 51% מהסמארטפונים שנמכרו ברבעון האחרון של שנת 2011, היו בעלי מערכת ההפעלה של אנדרואיד. הפלטפורמות הניידות האלו מכילות לא רק מידע אישי רגיש, אלא גם מידע עיסקי – בדומה למידע המאוחסן במחשב הנייח. כמו כן המכשירים האלה מהווים שער כניסה לכל המידע האישי שמאופסן אונליין (למשל גישה לחשבון הדואר האלקטרוני, גישה לחשבון הבנק) וגם לזה הקיים במחשב הביתי. נתון מטריד שעולה מהסקר של ESET הוא ש 16% מהמשיבים טענו שהם חוו תקריות אבטחה שהביאו לכך שהמידע האישי שלהם נגנב או נחשף.
"ישנו גידול חד בכמות והיקף האיומים לפלטפורמת האנדרואיד כפי שנוכחנו לראות במרכזי המחקר של ESET ברחבי העולם" אומר רוברט ליפובסקי, ראש צוות המודיעין על נוזקות של ESET. "מוצר האבטחה החדש של ESET לא רק מגן עליך מפני נוזקות, אלא גם מגן על המידע שלך במקרה של גניבה או אובדן של המכשיר".
בין המאפיינים של ה ESET Mobile Security:

  • סריקת מכשיר וזיהוי וירוסים ומזיקים על בסיס התנהגות – מזהיר מפני פעילות חשודה במכשיר, קבלת אימייל עם תוכן זדוני או הורדת אפליקציה נגועה.
  • מערכת נגד גניבה – במקרה של אובדן או גניבת מכשיר, מאפשרת למשתמש לאתר אותו באמצעות GPS, כמו כן במידה והוכנס כרטיס SIM לא מזוהה נשלחת התרעת SMS אוטומטית לחבר שהוגדר מראש, עם פרטי ה-SIM שהוכנס. המשתמש יכול לנעול מרחוק את המכשיר מרחוק ועל ידי כך למנוע גישה לא מורשית למידע ששמור במכשיר. במקרי קצה, ניתן למחוק מרחוק את כל המידע במכשיר באמצעות SMS.
  • מנגנון אנטי ספאם להודעות SMS ומולטימדיה – המנגנון מאפשר למשתמש להגדיר רשימות "לבנות" ו- "שחורות" בהתאמה אישית או לחילופין לחסום הודעות ממקור לא ידוע.
  • חסימת שיחות – חסימה של שיחות לא רצויות, יוצאות או נכנסות. כלי זה מתאים בעיקר להורים שרוצים לוודא שילדיהם לא מקבלים או מוציאים שיחות לזרים וגם כדי להימנע מהפתעות בחשבון החודשי.
  • חבר מורשה – הגדרה של אחד, או יותר, מאנשי הקשר שלכם שיקבל הודעת SMS במקרה שכרטיס SIM לא מוכר הוכנס למכשיר; חבר מורשה יכול לאפס את הסיסמא של המשתמש במידת הצורך.
  • ממשק ביקורת אבטחה עם מנהל משימות אינטגרלי – מספק מידע אודות כל התהליכים הפועלים במכשיר, כולל מצב הסוללה, מצב הזיכרון, שימוש בהתקנים כגון Bluethooth ועוד.
  • ממשק משתמש ידידותי – מותאם במיוחד לפלטפורמת האנדרואיד לשימוש קל ותפעול נוח.
  • הגנה מפני הסרה – מגן על המכשיר מפני ניסיון הסרה לא מאושרת של תוכנת האבטחה.
קרא עוד:  אפליקציות אנדרואיד רבות עדיין עוקבות אחריכם בלי שידעתם

מחברת ESET נמסר שהאפליקציה ניתנת להורדה בגרסת ניסיון ל- 30 יום בחינם ומחיר מלא לשנה יעמוד על 10$ (כ- 40 ₪) למידע נוסף אודות ESET Mobile Security ולהורדה כנסו ל-www.eset.co.il/mobile

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.