חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32, הודיעה היום על שחרור גרסת בטא ציבורית לחבילת האבטחה ESET Mobile Security לסמארטפונים בעלי מערכת ההפעלה הפופולארית אנדרואיד (גרסה 2.0 ומעלה).

על פי סקר של חברת גרטנר שפורסם לאחרונה, 297 מליון סמארטפונים נמכרו בשנה האחרונה בלבד, עליה של יותר מ 72% לעומת 2009. לפי גרטנר, כמעט 23% מכלל המכשירים הם בעלי מערכת ההפעלה אנדרואיד, כאשר מערכת ההפעלה נמצאת במגמת צמיחה מתמדת וגבוהה יותר משאר מערכות ההפעלה לסלולאר.

חברת ESET ערכה לאחרונה סקר עולמי שהראה כי לפחות 80% ממשתמשי הסאמטרפונים חשופים להתקפות וירוסים: מבין כל 10 משתמשי סמאטרפונים, 9 גולשים באמצעותו באינטרנט, 7 מהם לא התקינו שום תוכנת הגנה ולפחות 3 מהם היו בכלל בטוחים שהסמארטפון מוגן משום שהיצרן דאג להתקין עליו תוכנת אבטחה.

"יותר ויותר משתמשים סומכים על הסמאטרפון שלהם לשמירת מידע רגיש, לעיתים אפילו באופן לא מודע. הם גולשים באינטרנט, שולחים דואר אלקטרוני, מסנכרנים מידע עם המחשב. חלק מהמידע הזה אמור להשאר חסוי אבל הופך לנגיש משום שהוא מועבר דרך רשתות אלחוטיות, דואר אלקטרוני, SMS וכו'". אומר גיל נוילנדר, מנהל השיווק של קומסקיור, נציגת ESET בישראל. "ברור שהמודעות לבעית אבטחת המידע במכשירי סמארטפונים נמוכה מאוד, אבל הסיכונים אמיתיים וממשיים לגמרי. תכנת ההגנהESET Mobile Security היא התשובה שלנו לבעיות האבטחה, בדגש על הגנת משתמשי אנדרואיד שזו מערכת ההפעלה עם קצב הגדילה הגדול ביותר בקרב משתמשי סמארטפון ".

קרא עוד:  בקרוב ב-Waze: פקודות קוליות דרך Google Assistant

תכנת ההגנה ESET Mobile Security לאנדרואיד כוללת מאפיינים עיקריים כגון: מערכת אנטי וירוס ואנטי רוגלות למניעת גניבת מידע, מערכת סינון שיחות לפי בחירת המשתמש, אפשרות לנעילת המכשיר מרחוק, מערכת מיקום מבוססת GPS לאיתור מכשיר גנוב, מחיקת מידע מרחוק על ידי SMS (במקרה של גניבה), סינון הודעות זבל הנשלחות ב SMS או באמצעי מולטימדיה אחרים ועוד. התוכנה כוללת ממשק משתמש אינטואטיבי.

להורדה של גרסת הבטא ולרשימת המכשירים הנתמכים לחץ כאן

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.