כך זה נראה בזמן אמת

אנחנו יכולים לאתר את הסמארטפון שלנו מרחוק, לגרום לנעילתו, לצלם ולעקוב אחרי הגנב, אך מה לגבי המחשב הנייד? חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32 הציגה יישום המאפשר לאתר מחשב נייד שאבד או נגנב.

היישום Anti-Theft הנמצא בגרסת בטא, מאפשר למשתמש לצפות בפעילות המתרחשת במחשב מרחוק מבלי שהגנב או משתמש אחר יבחין בכך ומאפשר לאתר את מיקום המחשב והיכן הוא נמצא. היישום משתמש במצלמה שבמחשב הנייד כדי לצלם את הגנב ומבצע לכידות מסך באופן קבוע על פי הגדרות המשתמש.

כדי לאתר את המחשב, התוכנה משתמשת במיקום הנשלח בהתבסס על החיבור לרשת ה- Wi Fi הקרובה ביותר ובאמצעות כתובת ה-IP של המחשב. בנוסף לצילום על המפה, המשתמש מקבל גם קובץ טקסט עם מיקומי GeoIP המאפשרים לו לאתר את האזור הכללי שבו המחשב נמצא.

ESET מפרסמת נתונים לפיהם נמצא ש-63% הגולשים מתחברים לאינטרנט באמצעות מחשב נייד, 12% נוספים מתחברים לאינטרנט באמצעות ה- netbook שלהם. בנוסף, 88% מהמשיבים הגדירו את הצורך במנגנון שימנע גישה לא מאושרת למחשב כ"צורך חיוני", ו- 84% מהמשיבים ציינו שהם היו מעוניינים בהגנה נגד גניבת מידע.

ה-Anti-Theft הושק כחלק מגרסה 6 של תוכנת ה-ESET Smart Security ו-NOD32 Antivirus 6 הזמינים להורדה לתקופת התנסות מאתר ESET.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.