יו"ר גוגל העולמית, אריק שמידט, ממשיך לפרגן לרוב יצרניות מכשירי האנדרואיד ומתעקש להמשיך למשוך לכיוונו אש רבה: "לסמסונג היה כבר מוצר בסגנון של iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus עוד לפני מספר שנים" הוא אמר.

את הדברים הללו הוא אמר בראיון אותו העניק לסוכנות הידיעות בלומברג מספר ימים לאחר השקתם של צמד מכשירי האייפון החדשים. "אני אומר לך מה אני חושב על צמד המוצרים החדשים", חשף שמידט את עמדתו לגבי חשיפת צמד האייפונים החדשים. "אני חושב שלסמסונג כבר היה מוצר כזה לפני פחות או יותר שנה", אמר שמידט, כשהתייחס דווקא לתחרות ההולכת וגוברת בין מכשיר ה-iPhone 6 Plus והפאבלט הנצחי של סמסונג, מכשיר ה-Galaxy Note. בעוד שמידט טוען כי מכשירים כדוגמת האייפונים החדשים החדשים כבר הושקו ע"י סמסונג, רבים מהמבקרים הגדירו את מכשירי ה-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus פלוס כמכשירים מצוינים

"באופן אישי אני חושב התחרות לכשלעצמה דבר טוב מאוד עבור שתי החברות", טען שמידט, כשניסה להנמיך את גובה הלהבות. "התחרות הקיימת בין אפל לגוגל מטיבה בראש ובראשונה עם הצרכן שזוכה לחשיפה גדולה יותר של טכנולוגיות חדשות". "כשאתה ומסתכל על החדשנות הן מצידה של אפל והן מצידה של גוגל, זהו למעשה תמצית התחרות בתעשיית המחשוב. בסופו של דבר, עצם קיומה של התחרות רק מטיבה עם מילארדי אנשים"

שמידט, שכיהן בעבר כמנכ"ל גוגל שהוחלף לאחר מכן ע"י המנכ"ל הנוכחי לארי פייג', היה בעברו חבר בדירקטוריון של חברת אפל בעצמה. בעבר, כבר הספיק לרשום לזכותו מספר התבטאויות שנויות במחלוקת ואף פרסם מדריך למשתמשים שעוברים ממכשירים מבוססי iOS למכשירים מבוססי אנדרואיד, והצליח לא פעם לעורר את זעמם של משתמשי האייפון והאנדרואיד כאחד.