הקרב על כיסם של שחקני המחשב האישי מתחמם כאשר באפיק גיימס (Epic Games) הכריזו על פתיחת Epic Games Store. חנות משחקים מקוונת שנועדה לפרוץ את ההגמוניה של חנות המשחקים הפופלארית Steam.

חנות המשחקים של אפיק, אשר ידועה בזכות פיתחו של מנוע המשחק Unreal Engine ומשחק הבאטל רויאל שהפך לתופעה Fortnite, נועדה לפרוץ את השליטה הכמעט מוחלטת שיש ל-Steam (סטים) על שוק המשחקים למחשב האישי. למרות האלטרנטיבות שקיימות לשחקני המחשב, החלק הארי של הרכישות עדיין מתבצע דרך חנות המשחקים המקוונת של וואלב (Valve).

EpicGamesStore_InfoGraphic.jpg

כדי להציע תחרות אמיתית לחנות המשחקים הפופלרית, באפיק מכוונים למשוך את מפתחי המשחקים כאשר לאלו יוצע תמריץ משמעותי – החברה תגבה רק 12 אחוז מהרווחים בחנות, זאת בניגוד ל-30 אחוז שגובה החנות המתחרה – כך תוצע למפתחים פלטפורמה עדיפה בעלת שולי רווח גבוהים יותר.

בנוסף, כדי לקסום לשחקנים לחנות יעלו רק תכנים שנבחרו ואושרו באופן ידני וזאת כדי להציע משחקים ותכנים בעלי איכות גבוהה. מכה בבטן הרכה של Steam אשר ידועה כחנות בעלת מספר בלתי מובטל של כותרים באיכות ירודה.

חנות המשחקים החדשה צפוייה להיפתח בקרוב והיא תציע משחקים המיועדים למחשב האישי וה-Mac כשב-2019 מתכוונים להרחיב את היצע התכנים כשהחברה תציע להורדה גם משחקים המיודעים למכשירי ה-Android.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.