ארגון W3C (ר"ת, World Wide Web Consortium), האחראי לקביעת תקנים טכנולוגיים לשימוש באינטרנט, הכריז כי הוא מאמץ באופן רשמי את תקן האבטחה WebAuthn. מדובר בחותמת סופית לכך שמדובר בפתרון הצפוי להחליף במרוצת הזמן את סיסמאות האבטחה בהן משתמשים כיום רוב האתרים כיום.

WebAuthn היא טכנולוגיה המאפשרת חיבור מאובטח בין דפדפן ובין מכשיר חיצוני המספק אימות לזהות המשתמש. זה יכול להיות מפתח USB המתחבר למחשב, סורק ביומטרי או כל התקן אבטחה אחר. התקן אחד יכול לשרת אתרים רבים, ומדובר כמובן ברמת אבטחה גבוהה פי כמה מזו של סיסמה שאותה עשוי פורץ לנחש או להשיג בדרך אחרת.

עד היום, שימוש בהתקני אבטחה שכאלה דרש התקנת תשתית מתקדמת ויקרה, ועל כן היה שמור בעיקר לחברות גדולות כדוגמת גוגל (Google) או פייסבוק (Facebook). בזכות WebAuthn, יוכלו גם אתרים קטנים להציע רמת אבטחה גבוהה, בהשקעה מינימלית יחסית.

כל דפדפני האינטרנט המובילים, כולל Chrome (כרום), Firefox (פיירפוקס), Edge ו-Safari (ספארי) כבר תומכים בפועל ב-WebAuthn. כעת רק נותר להמתין עד שהתקן החדש יאומץ, תחילה על ידי חברות גדולות שאבטחת המידע קריטית לקיום שירותיהן, ולאחר מכן לכלל האתרים ברשת.