רגע לאחר שהכריזה על מערכת הפעלה חדשה פרי פיתוח עצמי, ממהרת וואווי (Huawei) להכריז גם על EMUI 10, הממשק העדכני של החברה המבוסס על Android Q. למעשה, ההכרזה מעידה על שיתוף פעולה הדוק במיוחד עם גוגל: גרסת בטא ראשונה של EMUI 10 צפויה לצאת למכשיר ה-P30 של וואווי כבר ב-8 בספטמבר, ולאורך החודשים הקרובים צפוי העדכון להגיע לעשרות מבין מכשירי וואווי, בהם ה-Mate 10 וה-Mate 20 על מרבית גרסאותיהם, ה-P20, וגם חלק גדול ממכשירי המותג Honor.

באשר לחידושים הצפויים, לא הציעה וואווי פירוט רב מידי בנוגע לשינויים הצפויים בגרסה זו לעומת קודמותיה, פרט לציון התמיכה ב״מצב כהה״ (Dark Mode) בכל תפריטי מערכת ההפעלה והאפליקציות, ותמיכה בתצוגה מרובת-מסכים, התאפשר שיקוף התראות ואפליקציות על מסך מחשב עליו מותקנת מערכת ההפעלה חלונות 10 – כל זאת בחיבור אלחוטי בין הטלפון החכם למחשב.

EMUI 10 based on Android Q, at the HDC 2019

ניצוץ אחד של מרדנות מתגלה ברכיב בשם HMS Core, מהווה תחליף לשירותי המערכת של גוגל (Play Services). בשלב זה, לא נדרשים מפתחי אפליקציות לתמוך בו, אולם ייתכן בהחלט כי מדובר בצעד שנועד לאפשר לוואווי להציע בזריזות אלטרנטיבה לשירותי גוגל במקרה שזו תדרש לנתק עמה את הקשרים באופן מיידי. מצד הבית הלבן אומנם נשמעו לאחרונה הצעות מעט פייסניות יותר, אך האיום טרם הוסר לחלוטין.