שוק המכשירים הסלולריים הזולים קיבל השבוע חיזוק משמעותי בדמות ה-Elephone M3, מכשיר עם מפרט מתקדם יחסית שצפוי לעלות פחות מ-100 דולר. ה-M3 הוכרז ככל הנראה כדי להתחרות ב-Umi ROME, עוד מכשיר חזק-אך-זול שהוכרז לפני כשבועיים.

הפרטים הטכניים המדויקים אודות הטלפון החדש עדיין מעטים. מה שכן ידוע הוא שהוא צפוי לכלול את ערכת השבבים Helio P10 מדגם MT6755 עם מעבד מתומן ליבות Cortex-A53 ולפי התמונות, הוא זוכה לחיבור USB-Type C וגוף מתכתי בגימור גבוה. אם נשפוט על פי המתחרה שלו, סביר להניח שהוא גם יכלול 3 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה לפחות, ואולי גם מסך בגודל 5.5 אינץ' Full HD בדומה לקודמו, M2, אך בשלב זה ספקולציות בלבד.

גם UMi וגם Elephone הן יצרניות סיניות קטנות יחסית, שמתחרות זו בזו, ולא מפחדות "לשבור את השוק" ולנסות למכור מוצרים עם מפרט מתקדם במחירים זולים. כמובן שמפרט זה לא הכל, וקיומו של מעבד כזה או אחר לא בהכרח אומר שהמכשירים מוצלחים – אך זו בהחלט אפשרות מעניינת לצרכנים שלא רוצים לשלם הרבה אך מצד שני לא מעוניינים להישאר מאחור.

נמשיך לעדכן בפרטים נוספים אודות ה-Elephone M3 כשאלה יתפרסמו, ככל הנראה בימים הקרובים באתר היצרן הרשמי.

-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר. כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.