שירותי תשלום מבוססי טכנולוגית NFC הקיימת ב-Google Nexus S יתפסו את השוק אולי בעתיד, ועד שזה יקרה אנשי הכספים בשיתופים טכנולוגיים מעלים רעיונות כיצד יכול להראות הארנק שלנו בעוד שנים מספר.

פסיכולוגים וכלכלנים מזמן דנים על טיב התנהגות שלנו בניצול הכספים, שכן כסף מזומן הוא צורה מדי שקופה בכדי שהאדם ירגיש מניעה לניצול, וכרטיס האשראי שלנו הוא כבר לגמרי וירטואלי ואינו מורגש באופן פיזי. נתון מדעי הוא שככל שהכסף הוא יותר מוחשי, כך אנחנו הופכים יותר שקולים בניצולו.

רצועת הביטחון
חברת Hashy Top-In מציעה עוד פתרון וקראה לו E-Money Band. הטכנולוגיה החדשה מאפשרת לשים את הכסף… על היד. יותר נכון לשים אותם על פרק כף היד כמו שעון. ה–E-Money Band באמת מזכיר שעון אשר בתוכו מותקן רכיב קטן השומר את הכסף שלנו. בכדי לבצע תשלום, מספיק לקרב את הרצועה למתקן הקורא והכסף מיידית יורד מן החשבון.

הארנק ה"קמצן"
רעיון לא פחות מוצלח מגיע אלינו ממעבדות של אוניברסיטת MIT בבוסטון, שבו הארנק שלנו לא ייתן לנו לחרוג מן התקציב שהוקצא. הארנק "מרזה" עם ניצול התקציב שהוגדר לו ומפעיל סוגר מגנטי כאשר חרגנו מתקציב זה וכדי לאזכר אותנו בזמן השימוש בו, הוא גם רוטט עם ביצוע כל פעולה בנקאית.

הפיתוח נקרא Proverbial Wallet, שיאפשר לבצע אומדן ובקרה לניצול כספים, ומבצע יחסי גומלין בין היתרה של המשתמש בחשבון הבנק לארנק שלו. ההתקן בתוך הארנק יהפוך את הארנק לעבה יותר או לרזה יותר ככל שהיתרה בחשבון הבנק משתנה. ככל שהכסף מתבזבז, כך יהיה קשה יותר לפתוח את הארנק. בכל פעם שמתבצעת עסקה בידי המשתמש, הארנק מבצע רטט כמו בטלפון סלולארי וזו כבר הזדמנות להיות ערים למצב החשבון.

קרא עוד:  פיתוח חדש יאפשר לשנות צבע ועיצוב על כל מוצר - בלי לקנות חדש

אז מה אתם אומרים? כיצד ייראה הארנק העתידי שלנו?