לאחר ניסיון המכירה לסלקום שכשל, אלקטרה מוצרי צריכה הודיעה היום כי חתמה על הסכם לרכישת גולן טלקום תמורת כ-350 מיליון שקל. העסקה כפופה לאישור הממונה הגבלים העסקיים ומשרד התקשורת, אשר כזכור הוא זה שביטל את העסקה הקודמת מול סלקום.

אלקטרה מוצרי צריכה מסרה בהודעה כי היא תמשיך את הסכם שיתוף רשתות עם סלקום, אשר תספק לה את התשתית. אלקטרה מתחייבת במסגרת ההסכם להסדיר את כל החובות של גולן טלקום כלפי הספקים.  מי שהוביל את המו"מ היה גיל שרון, מנכ"ל פלאפון לשעבר אשר יהיה שותף ובעל מניות בגולן, וצפוי להתמנות ליו"ר החברה עם השלמת העסקה.

זאב קלימי מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה מסר: "אנו שמחים להודיע על חתימת הסכם עקרונות לרכישת חברת גולן טלקום, שתהווה זרוע פעילות חדשה ומשמעותית בקבוצה ותייצר עבורנו סינרגיה כוללת בין עולם הקמעונאות ומותג מחסני חשמל, שבו אנו השחקן המוביל, לבין גולן טלקום ועולמות הסלולר. שיתוף הפעולה בין שני המותגים שלהם DNA וערכים משותפים כגון מתן מוצר ושירות מצוינים במחירים שווים לכל נפש, יהווה נדבך מרכזי בפעילות העתידית של חטיבת אלקטרה תקשורת. עסקת הרכישה מגיעה לאחר כשנתיים וחצי, במהלכן אלקטרה מוצרי צריכה עברה לפסים של צמיחה ורווחיות, ושיפרה באופן דרמטי את איתנותה הפיננסית."

אלקטרה מוצרי צריכה תהווה שחקן חדש במגרש המנומנם לאחרונה, מה שלא היה קורא אלמלא העסקה הייתה יוצאת לפועל עם סלקום. כך ייתכן, כי האישור של הממונה על ההגבלים יגיע דווקא במהרה, אולם לגבי המחירים בשוק הסלולר אפשר לצפות כי אלו יעלו.