האתר Cult of Mac, אחד המקורות היותר אמינים לחדשות על מוצרי אפל (Apple), מדווח שני פרטים חדשים על ה-iPad Pro, הטאבלט הענק של אפל שעתיד להגיע בקרוב. הראשון הוא שהחברה הכניסה לתנאי השימוש של מערכת ההפעלה החדשה שלה OS X, גם סעיף המדבר על מחשבים ניידים, שמכונה El Capitan, וגם סעיף שטוען כי המערכת תומכת בטאבלטים.

גרסאות קודמות של מערכת ההפעלה OS X, יוסמיטי ומווריק, לא הכילו סעיף דומה, כך שהתמיכה באייפדים בהחלט מפתיעה אבל לא בלתי צפויה. ה-iPad Pro אמור להתחרות ישירות ב-Surface Pro 4, הטאבלט של מיקרוסופט, שאמור להיות הכלאה בין מחשב נייד לטאבלט ובעוד שאפל התעקשה בעבר על הפרדה מוחלטת בין מערכות ההפעלה שלה לניידים ולמחשבים, ייתכן כי אם הטאבלט שלה יוכל להריץ את שתיהן, הוא יגדיל את התועלת שלו עבור המגזר העסקי, שאליו הוא ככל הנראה מיועד.

הדיווח השני טוען כי את המסך של האייפד, שאמור להגיע בגודל של 12.9 אינץ', תייצר חברת Sharp, אשר זכתה במכרז של אפל בחודש שעבר כאשר ייצרה כמות ניסיונית של מסכים ברזולוציית 2732×2048 פיקסלים (264ppi). יחד עם זאת, גם חברת סמסונג ככל הנראה תשמש כספקית משנית של מסכים לצורך השלמות מלאי. הדיווח טוען כי חברת LG, שסיפקה עד כה את המסכים לאייפדים הקיימים של אפל, זכתה במקום השלישי בלבד וככל הנראה לא תשמש כיצרנית עיקרית, אך ייתכן והחברה תיעזר בסופו של דבר גם בה.

קרא עוד:  אפל חשפה את הדור השביעי של iPad עם מסך 10.2 אינץ'

ה-iPad Pro, לפי רוב הדיווחים, יושק ברבעון הרביעי של השנה, סביר להניח שבחודש אוקטובר בו עורכת אפל באופן מסורתי אירוע השקה רשמי לאייפדים החדשים שלה והוא יהיה בעל מסך גדול במיוחד אשר יותאם לדרישות השוק העסקי.