מתי להפעיל ממטרות? האם לתת לטפטפות להזרים מים כל הזמן? איזה סוג של צמחים מתאים לגינה שלכם לפי התנאים הסביבתיים? לא קל לגדל גינה מוצלחת, אבל ג'אדג'ט חדש של חברה בשם Edyn יודע, בין השאר, לומר מתי צריך להשקות את הגינה, ואפילו יכול לתת את ההוראה לשסתום על צינור המים ולדאוג שהכמות המדויקת תגיע לצמחים ולפרחים.

המערכת מורכבת משני חלקים. הראשון הוא רכיב שמורכב ממספר חיישנים בשם Edyn Garden Sensor אותו מציבים באדמת הגינה עצמה. רכיב זה יודע לנתח את רמות הלחות בגינה, את האדמה עצמה ופרטים נוספים והוא מסוגל גם להמליץ, כפי שהזכרנו לעיל, על הצמחים שכדאי לגדל בתנאים הללו. החיישן אף מעביר את הנתונים לאפליקציה בטלפון כך שניתן לעקוב אחריהם, ולפעול בהתאם במקרה הצורך.

הרכיב השני הוא Edyn Water Valve או שסתום שמתחבר ישירות על צינורות ההשקייה ויודע לווסת את כמות המים והתזמון שלהם באופן אוטומטי, וכאמור, בהתאם להוראות החיישן.

שני הרכיבים כמובן מחוברים לרשת אלחוטית כדי לתקשר זה עם זה ועם הגננים, אבל אין צורך במקור כוח חשמלי כדי להפעיל אותם כיוון שהם פועלים על אנרגיה סולארית בלבד. המערכת עולה 69 דולר לווסת ועוד 99 דולר לחיישן, והיא כבר תתחיל להימכר בקרוב.