גוגל (Google) הפסיקה במפתיע את התמיכה של יוטיוב (YouTube) ברמקול החכם החדש של אמזון, ה-Echo Show והמשתמשים אינם יכולים לנגן סרטונים על מסך המכשיר. מה הסיבה?

באמזון (Amazon) הוציאו הצהרה כי גוגל חסמה את יוטיוב ב-Echo Show בלי הודעה מוקדמת וללא הסברים: "זו הייתה הפתעה עבורנו… לא אהבנו את זה ובטח הלקוחות שלנו המשתמשים ב-YouTube ב-Echo Show לא אהבו את זה".  מנגד בגוגל טענו כי המכשיר "אינו מספק את חווית המשתמש הראויה" נטען והוסיפו כי אמזון הפרה את תנאי השימוש של יוטיוב.

עם זאת, תגובת שתי החברות כנראה לא מספרת את הסיפור האמיתי מאחורי העניין שכן לא מדובר בבעיה טכנית. הערכות הן כי גוגל מקשה על אמזון בשל התחרות העזה בין השניים על אותו פלח לקוחות בדיוק. יתרה מכך, מסיבה כזו או אחרת מוצרי Google Home אינם נמכרים באמזון וייתכן כי זו סוג של נקמה מצד גוגל. "שתי החברות נכנסו לקונפליקט משום שהן מתחרות על אותן הזדמנויות צמחיה חדשות – במקרה זה סביב הבית החכם", אמר איאן פיג, אנליסט בחברת הייעוץ IHS. אנחנו בהחלט יכולים להסכים איתו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.