שירות הסחר המקוון והפופולארי איביי (ebay) היה בחודש מרץ השנה, תחת מתקפת סייבר משמעותית. החברה אישרה היום (ד') כי בתקיפה האחרונה נפרצו מספר מסדי נתונים שהכילו סיסמאות ו"מידע לא פיננסי אחר". עם זאת אומרת החברה כי לפי הבדיקות שעשתה, אין להאקרים גישה לפרטי כרטיסי האשראי או מידע כספי אחר והיא ממליצה למשתמשיה בכל מקרה לשנות את סיסמת הכניסה.

בנוסף, כתבה חברת ebay בהודעה שפירסמה הבוקר, כי ביממה הקרובה ישלחו הודעות דואר אלקטרוני לכל לקוחות החברה. ואילו נכון לרגע כתיבת שורות אלה, לא מופיעה הודעה רשמית בדף הבית של החברה וטרם הגיעו דיווחים ממשתמשים כי קיבלו דואר אלקטרוני המבקש מהם להחליף את  הסיסמה. במהלך שעות הבוקר עלו מספר הודעות על התקיפה, הן באתר הרשמי של ebay והן באתר חברת הבת – PayPal, אך אלה הוסרו לאחר מכן.

"לאחר ביצוע בדיקות נרחבות ברשתות שלה, החברה אומרת כי אין בידיה ראיות לפעילות בלתי מורשית נגד לקוחותיה, ואין עדות לגישה לא מורשית למידע פיננסי או לפרטי כרטיסי אשראי, המאוחסנים בשרתים נפרדים", נכתב מוקדם יותר בהודעת החברה. "עם זאת, שינוי סיסמה היא התרגולת הטובה ביותר שתעזור לשפר את האבטחה של משתמשי ebay".

עם פתיחת המסחר בניו-יורק ונכון לעכשיו, ירדה מניית ebay ב-3%, כך מדווח אתר כלכליסט.

וגם אנחנו מצטרפים להמלצתה של ebay וממליצים לכם להחליף סיסמה – לא תפסידו מכך הרבה.

קרא עוד:  כרום יחל לחסום הורדת קבצים מאתרים לא בטוחים

התמונה באדיבות ShutterStock

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.