איביי (eBay) תחל בקרוב להפעיל מנגנון אבטחה חדש בשם eBay Authenticate ("אימות"), אשר מטרתו להבטיח כי המוצרים שמוצעים למכירה באתר הם אמיתיים ואמינים כדי שקהל הצרכנים יוכל לרכוש בלי חשש. במסגרת התוכנית, כל קונה יוכל לשלם סכום מסוים עבור השירות אשר למעשה מבטיח את מהימנות הרכישה שלו.

כך זה יעבוד: רוכשים שיחליטו להשתמש בשירות eBay Authenticate יעבירו את הכסף לגוף צד שלישי במקום למוכר עצמו. את המוצר המוזמן ישלח המוכר לאותו הגוף, ורק לאחר שהוא יאומת על ידי עובדים מוסמכים – ישוחרר המוצר לקונה והכסף יועבר למוכר.

מוכר אשר יבחר להצטרף לשירות ייהנה מקידום מוצריו והודעה בעמוד המכירה כי המוכר הוא מהימן והמוצר יישלח לאימות לפני קבלתו. סגן הנשיאה של חטיבת הצרכנות באיביי אמרה כי מוכרים חדשים שאין להם עדיין מוניטין מבוסס או המלצות חיוביות, יכולים להשתמש במנגנון החדש כדי לצבור אמון ולהבטיח לקונים שהם מוכרים אמינים.

יחד עם זאת, לא ברור עדיין כמה יעלה לקונים או למוכרים להצטרף לשירות. תוכנית eBay Authenticate תיכנס לשלבי בדיקה מאוחר יותר השנה, כאשר איביי תתמקד בתור התחלה בקטגוריית מוצרי האופנה והאביזרים בחנות האמריקאית. אם הבדיקות יעבור בהצלחה תושק התוכנית לכלל הגולשים לקראת סוף השנה.

המהלך של איביי מצטרף לאמזון (Amazon), אשר הכריזה גם היא על תוכנית למניעת זיופים בחנות הרשת שלה. במסגרת התוכנית אמזון תאשר מוכרים מורשים למספר גדול של מוצרים הנמכרים דרכה ותבצע בדיקות נוספות לפני אישור מוכר חדש.