משחקי סדרת FIFA מלווים אותנו עוד משנת 1993, ונראה כי דווקא עכשיו, מעל 20 שנה אחרי EA הולכת לעשות שינוי גדול. FIFA 2016, אשר צפוי להגיע בחודש ספטמבר הקרוב יביא עמו לראשונה, תמיכה בקבוצות של כדורגל נשים ממגוון מקומות ברחבי העולם, כולל קבוצות מגרמניה, ארצות הברית, צרפת, אנגליה, ברזיל, קנדה, אוסטרליה, ספרד, סין, איטליה, מקסיקו ועוד. מועדונים של קבוצות נשים, כגון מנצ'סטר או ארסנל, ייתווספו גם כן בעתיד, ונכון לרגע זה קבוצות של נשים יוכלו לשחק בינן לבין עצמן, ללא ערבוב עם קבוצות הבנים.

דוד רוטר (David Rutter), האחראי על סדרת FIFA, סיפר בראיון ל-The Guardian שהרעיון היה ברשימות של החברה במשך הרבה זמן, אך הם חיכו עד שיוכלו לבצע אותו כהלכה. "היינו צריכים את הכלים והטכנולוגיה שיכולים להבדיל בין גברים לנשים", הוא הסביר, "בנוסף, היינו צריכים זמן כדי לנסוע מסביב לעולם כדי לסרוק פרצופים וראשים, להקליט תנועות וכו'".

EA לא תהיה הראשונה לעשות שימוש בטכנולוגיות על מנת לשלב דמויות נשיות במשחקי המחשב. בתערוכת E3 של השנה שעברה, אמר מפתח של חברת Ubisoft שלשלב דמות נשית בסדרת משחקי Assassin's Creed דורש מאמץ כפול, אך הם הצליחו לעשות זאת במשחק הבא בסדרה שמתרחש בלונדון וכולל שתי דמויות מרכזיות: אח ואחות.

אמנם גביע העולם בכדורגל נשים יחל בחודש יוני, אך פיפא 2016, עם הקבוצות הנשיות, יגיע לקראת סוף ספטמבר.

קרא עוד:  לוג׳יטק משדרגת את אוזניות ה-G Pro לגיימרים