חברת המשחקים אלקטרוניק ארטס (Electronic Arts) הודיעה כי בחודש נובמבר הקרוב תחדל לתמוך בגרסת ה-Windows Phone של משחק הכדורגל הפופולרי פיפ״א (FIFA). המשחק יוסיף לפעול על מכשירים שבהם כבר הותקן, אך לא ניתן יהיה להתחבר לשירותים המקוונים שלו, לשחק עם אחרים או לצבור ניקוד נוסף. גרסאות האייפון והאנדרואיד של המשחק תמשכנה לפעול ללא כל הפרעה.

״אנו רוצים להודות לכל מי ששיחק ונהנה במשחק הזה במהלך השנה האחרונה״, נכתב בהודעתה הרשמית של אלקטרוניק ארטס שהתפרסמה בעמוד הפייסבוק הרשמי. ״ההחלטה להפסיק ולתמוך במשחק היא לעולם לא פשוטה״. במשחק מסוג זה, המתנהל כמעט כולו ברשת, כיבוי השרתים משמעו למעשה שכמעט ולא ניתן לשחק בו. זו החלטה כואבת במיוחד לשחקנים שהשקיעו כסף אמיתי ברכישת מטבעות ווירטואליים בתוך המשחק.

מערכת ההפעלה Windows Phone, שפותחה על ידי מיקרוסופט עבור הטלפונים הניידים, מותקנת על אחוז מזערי (0.1%) מכלל המכשירים החכמים בעולם. מיקרוסופט עצמה אינה טורחת לעדכן לעתים קרובות את האפליקציות הרשמיות שהוציאה עבור הפלטפורמה, והתכניות שלה לעתיד בנוגע לתחום אינן ברורות. לפיכך, אין זה מפתיע כי גם חברות חיצוניות נוטשות את מערכת ההפעלה, ומעדיפות לרכז מאמץ במכשירים הפופולריים בשוק.