אחרי כל הבלאגן שנוצר לאחרונה סביב נושא 'קופסאות השלל', המכונות Microtransactions ו-Loot Boxes והתנערות ארגון דירוג המשחקים מהעניין, היינו מצפים מ-EA ללמוד מהטעויות להפחית משמעותית מהשימוש בכלים אלה במשחק, אולם מתברר כי לא כך הדברים.

לפי אנדרו ווילסון (Andrew Wilson), מנכ"ל EA העולמית, לא רק שהחברה אינה מתכננת להפסיק עם הנושא אלא אף מתכוונת להמשיך בכל הכוח. בראיון שנתן ווילסון במסגרת בדיקה כלכלית של החברה, הוא נשמע כמו מי שבטוח בצדקת דרכה של החברה וכי הוא מאמין כי הנושא לכשעצמו אינו פסול – הוא פשוט זקוק לטיפה הכוונה.

"כפי שאתם בוודאי מתארים לעצמכם, אנחנו עובדים עם חברינו בתעשייה ועם מחוקקים מכל רחבי העולם – עם חלקם אנו עובדים באופן צמוד כבר זמן מה, ואנחנו ביססנו את הטענה שתוכניות כמו FIFA Ultimate Team הוא לא סוג של משחק הימורים", כך אמר ווילסון בשיחה. "אנחנו תמיד חושבים על השחקנים שלנו, תמיד חושבים איך להעביר את החוויות הללו בצורה שקופה, כיפית, הוגנת ומאוזנת לכל השחקנים שלנו… אנחנו מתכוונים להמשיך ולדחוף קדימה את הנושא".

ההצהרה הזו באה כמובן לאחר שבית המחוקקים בבלגיה קבע כי שיטת העבודה של FIFA 18 בנוגע ל-Ultimate Team יכולה להיחשב כהימורים לכל דבר ומספר מדינות נוספות בהן הולנד וארה"ב מתחילות לבחון את הנושא המשפטי לעומק.

פורסם לראשונה באתר Vgames