אמש (מוצ"ש) התקיים אירוע ה-EA Play של המפיצה אלקטרוניק ארטס (Electronic Arts), המהווה את יריית הפתיחה של תערוכת הבידור האלקטרוני Electronic Entertainment Expo הנפתחת השבוע. באירוע הציגה המפיצה את מרכולתה לשנה הקרובה הכוללת הן הכרזות על שירותים וכותרים חדשים והן פרטים נוספים על משחקים שכבר הוכרזו.

Battlefield V יכלול מצב Battle Royal

ההכרזה על הכותר Battlefield V הגיעה לפני האירוע שקיימה המפיצה אמש, אך ב-EA Play למדנו כי בהתאם לטרנד הנוכחי גם Battlefield V יקבל לאחר ההשקה עדכון הכלול מצב 'Battle Royal', מצב מרובה משתתפים בו מספר מסויים של שחקנים נלחמים אחד נגד השני כדי להיות השורד האחרון.

הכותר יגיע אל המחשב האישי וקונסולות ה-PlayStation 4 ו-Xbox One ב-19 באוקטובר, כשהחברה אף תאפשר לרוכשים שיזמינו מראש את הכותר גישה מוקדמת לבדיקת הבטא של המשחק.

FIFA 19 ומחטף ליגת האלופות

זיכיון 'ליגת האלופות' מגיע אל FIFA 19, כותר הכדורגל לשנה הנוכחית של EA. מדובר בחדשות משמעותיות שכן מזה עשור זיכיון זה היה בלעדי למפיצה קונאמי (Konami) עם סדרת הכדורגל Pro Evolution Soccer. אך בעקבות פקיעת החוזה וחתימת חוזה חדש עם התאחדות הכדורגל האירופאית הצליחה EA לבצע 'מחטף' והשיגה את זכויות לזיכיון היוקרתי – כך שקבוצות, שחקנים וכמובן מצב המדמה את מצב הליגה יגיע בבלעדיות אל כותר הכדורגל של החברה.

FIFA 19 יושק ב-28 בספטמבר וזה יגיע אל המחשב האישי, קונסולות ה-PlayStation 4, Xbox One וה-Nintendo Switch וכן אף לקונסולות הדור הקודם ה-PlayStation 3 ו-Xbox 360.

Origin Access Premier

בגזרת השירותים הוכרז Origin Access Premier. מדובר במנוי חודשי בעלות של 15 דולר בחודש או 100 דולר בשנה המרחיב את מנוי ה-Origin Access הנוכחי של החברה. בדומה למנוי הבסיסי שעלותו 5 דולר בחודש, רוכשיו ייהנו מגישה ל'כספת', מאגר המשחקים של החברה הכולל בדרך כלל משחקים בני שנה ויותר. אך בניגוד למנוי הבסיסי רוכשי מסלול ה-Premier יוכלו להוריד גם את המשחקים החדשים ביותר של המפיצה לרבות Anthem או FIFA 19 וזאת ללא תשלום נוסף וכל עוד ישנו מנוי Premier פעיל.

קרא עוד:  הכי זול שהיה: OnePlus 7 בירידת מחיר משמעותית (עדכון)

בניגוד למנוי הבסיסי שמוצע לבעלי קונסולת ה-Xbox One והמחשב האישי, נראה כי Origin Access Premier יושק על גבי המחשב האישי בלבד ויוצע לרכישה בהמשך השנה. נראה כי Origin Access Premier הוא שירות זהה ל-Xbox Game Pass של מיקרוסופט (Microsoft) המקנה גישה למאגר של משחקים תמורת תשלום חודשי או שנתי.

Anthem ללא קופסאות שלל

בסוף האירוע התקבלה הצצה מורחבת על Anthem, כותר הפעולה-תפקידים המקוון מאת המפתחת Bioware. בהצצה שפכו אור על עולם המשחק ואף הציגו את הפלגים השונים וארבעת חליפות השריון במשחק, שלכל אחת מהן סגנון משחק שונה. צויין כי למרות שמדובר במשחק מקוון יהיה ניתן לשחק בו גם כמשחק יחידני.

קייסי הדסון (Casey Hudson), מנהל אולפן הפיתוח, ציין כי ב-Anthem לא ייעשה שימוש ב-Loot Box, אותן 'קופסאות שלל' הניתנות לרכישה הכוללת פריטים אקראיים. המפתחת כן תאפשר לשחקנים לרכוש טובין ווירטואליים אך השחקנים יוכלו לדעת מראש אילו פרטים הם רוכשים. בנוסף, אותם הפרטים אותם הניתנים לרכישה יהוו תוספת קוסמטית בלבד ולא יקנו יתרון במשחק.

נראה כי המפיצה מנסה להתרחק מקופסאות שלל ככל שניתן, זאת בעקבות מחאת השחקנים נגדה, שהגיעה לשיאה בעת השקת הכותר Battlefront 2 שכלל מנגנון התקדמות מסוג זה. מהלך עליו התנצלה החברה גם באירוע שהתקיים בליל אמש.

כמו-כן הוכרז תאריך היציאה רשמי ו-Anthem יגיע אל המחשב האישי וקונסולות ה-PlayStation 4 ו-Xbox One ב-22 בפברואר.

קרא עוד:  החל בשבוע הבא Apple Arcade ו-TV Plus ב-4.99 דולרים, בקרוב גם בישראל

Command & Conquer: Rivals

אחת ההפתעות שהגיעה מהאירוע היא החזרת המותג Command & Conquer, מותג משחקי האסטרטגיה הוותיק אותה קיבלה החברה עם רכישת המפתחת Westwood. המותג 'קם לתחייה' עם השקת משחק האסטרטגיה הנייד Command & Conquer: Rivals. מדובר במשחק חינמי הכולל אלמנטים של מיקרו-רכישות.

C&C: Rivals החדש מהווה מעיין הפשטה של משחק האסטרטגיה והתאמתו מהמחשב האישי לעולם הנייד וזה מזכיר במכניקה שלו את משחקי ה-Clash Royal, במסגרתם יש לשלוט על נקודות מפתח במפת העולם כדי להתקיף את בסיס היריב.

לא הוכרז תאריך יציאה רשמי עבור C&C: Rivals אך משתמשי אנדרואיד יכולים להתנסות בגרסת אלפא של המשחק שכן זו זמינה להורדה כבר עתה.

EA Originals

כחלק מתוכנית ה-EA Originals, במסגרתה המפיצה עוזרת למפתחי אינדי, הציגה החברה את Unravel Two, משחק פלטפורמה-פאזלים בו אנו שולטים ב'יארני' איש הצמר. הפעם את המשחק יהיה ניתן לשחק בעזרתו של חבר נוסף ולפתור יחדיו פאזלים סביבתיים בעולם המשחק. המשחק זמין להורדה כבר עתה לבעלי המחשב האישי וקנסולות ה-PlayStation 4 ו-Xbox One.

על אותה במה הוכרז גם הכותר Sea Of Solitude, משחק פעולה מגוף שלישי בו שולטים בדומתה של קאי אשר חוקרת את הערים השוממות במטרה למצוא את בני האדם שנעלמו. המשחק יראה אור בתחילת 2019 על המחשב האישי וקונסולות ה-PlayStation 4 ו-Xbox One.

צפו באירוע ה-EA Play במלואו: