סוני (Sony) מיקדה עד לאחרונה את ה-PlayStation 4 כקונסולה ממוקדת משחקיות. זו הסיבה שהיא לא ציידה אותה ביכולות להצגת קבצי וידאו. אך הגישה הזו השתנתה: החברה שחררה יישום לניגון קבצי וידאו, מוזיקה והצגת תמונות.

בבלוג הרשמי ל הקונסולה, טרם מסיבת העיתונאים בתערוכת E3 הוכרז על שחרור יישום ה-Media Player אשר זמין להורדה כבר עכשיו. היישום מאפשר לנגן מגוון סוגים של קבצי מדיה כמו סרטונים בפורמט AVI, MKV, MP4 ועוד וזאת לצד קבצי מוזיקה ותמונות. את הרשימה המלאה של הקבצים הנתמכים ניתן למצוא בבלוג ה-PlayStation.

יישום ה-Media Player מאפשר לנגן קבצי מדיה אשר ממוקמים על-גבי כוננים ניידים המתחברים לכניסת ה-USB של הקונסולה או על-ידי הזרמה של קבצי מדיה הנמצאים ברשת הביתית (DLNA).

עד כה משתמשי ה-PlayStation 4 נאלצו להשתמש ביישומי צד-שלישי בתשלום כמו Plex לניגון או הזרמה של מדיה, והיישום של סוני מהווה פתרון חינמי ויעיל. סוני מביאה לקונסולת ה-PlayStation יכולות ניגון מדיה שמיקרוסופט (Microsoft) אפשרה בקונסולת ה-Xbox One כבר החל מאוגוסט 2014.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.