רשת הספרים סטימצקי, יבואנית מוצרי החשמל ניופאן וידיעות טכנולוגיות השיקו היום את הספר האלקטרוני "עברית". כשמו כן הוא, הקורא האלקטרוני תומך בעברית מלאה ומאפשר לקרוא ספרים דיגיטליים על המכשיר, בדומה לקורא המפורסם של אמזון, הקינדל. עם הקורא הושק גם אתר אינטרנט יעודי אשר יכיל מאגר כותרים להורדה ישירות מהקורא. כיום האתר כולל 30 כותרים בעברית ובהמשך הוא צפוי לגדול לקראת סוף השנה עד כ-1,000 כותרים, עם שת"פ של גדולי חברות ההוצאה לאור ובניהם כתר, ידיעות ספרים ועוד.

צביק שיינפלד מציג את "עברית"

לקורא מסך מגע 6 אינצ' בטכנולוגית E-Ink ink (דיו אלקטרוני) ללא תאורה אחורית, אשר אינה מעייפת את העיניים ומדמה חווית קריאה של ספר מודפס בכל מקום, וכן סוללה המספקת 10 שעות קריאה רצופה. עוביו 8.8 מ"מ בלבד ושוקל 240 גרם, וכולל זיכרון מובנה של 1.2GB המאפשרים הורדה של עד 2,000 ספרים וחריץ זיכרון מסוג microSD כך שניתן להרחיבו עד 32GB. לצורך הורדת הספרים ישנה קישוריות WiFi ובאמצעות הדפדפן הפנימי ניתן לגלוש לאתר ולרכוש את הספר הרצוי. גם רמקול פנימי קיים במכשיר כך שתוכלו לנגן קבצי MP3. מחירו יעמוד על 1,399 ש"ח ובהחזר של 400 ש"ח לרכישת ספרים באתר הייעודי. מחיר כל כותר יעמוד על 40 עד 60 ש"ח.

צביקה גיור, מנכ"ל ובעלים ניופאן מציין כי מדובר בתהליך טבעי שעובר על תעשיות שלמות בעולם. תעשיית המוזיקה והסרטים לדוגמא הינן תעשיות אשר החלו את המגמה של הורדה ממקורות תוכן אינטרנטיים וצריכה במכשירים ייעודיים והקינדל הינו פורץ הדרך בתחום הספרים. היום, גם ישראל מצטרפת למגמה עולמית זו ואנו שמחים להיות המיזם הראשון אשר מביא בשורה זו לקהל קוראי הספרים. בעתיד יושקו מוצרים ושירותים נוספים על בסיס מיזם זה אשר יתנו מענה למגוון מכשירים, הוסיף גיור.

קרא עוד:  רמקול PartyBox 300 של JBL יהפוך כל חדר לדיסקוטק

באירוע ההשקה הסביר צביקה שיינפלד, סמנכ"ל השיווק של ניופאן, על שוק קוראי הספרים העולמי: "בסקר שנערך בארה"ב, כ-55% מקוראי האלקטרוני דווחו כי הם קוראים 10 ספרים ומעלה, זאת לעומת 40% מבין קוראי הספרים הכתובים." עוד הוסיף שיינפלד כי בארץ כ-79% מהציבור קורא ספרים, כ-13 כותרים בשנה ומציין שמקום הקריאה העיקרי הוא בבית.

שיינפלד נשאל לגבי הגנה על קבצי הספרים שבקורא, והאם נוכל להעביר לקורא ספרים שנרכשו במקום אחר. "ישנו מגוון  ספרים לצרכן, בעיקרון אפשר לקרוא ספרים שעברו המרה והצפנה אצלנו, כל זאת כדי למנוע מצב של גנבת זכויות יוצרים. בהקשר של ספרים ללא זכויות יוצרים, ניתן להוריד ולקרוא בקורא הספרים, אולם הספרים שלנו לא יקראו בקורא אחר.

הקורא יופץ החל משבוע הבא ברשת סטימצקי בסניפים נבחרים ובהמשך הוא יגיע לכלל הסניפים בארץ.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.