והשבוע במדור האפליקציות: עד כמה אתם מסוגלים להתרכז, המייל שהופך לצא'ט, ציטוטים של מפורסמים שיוצאים לכם מהפה ומחירון שיבדוק כמה פרות אתם שווים.

עושים שפתיים: Dubsmash

מתברר שהתקשורת בין בני אדם כבר עברה את השלב של משפטים מקוריים, ועכשיו כל שנותר לנו לעשות הוא להחליף ציטוטים של אנשים אחרים. האמת? זה הרבה יותר כיף.

אפליקציית Dubsmash מאפשרת לכם לבחור ציטוט מפורסם מסרט, סדרת טלוויזיה, משחק וידאו או שיר, ולצלם וידאו סלפי שלכם "עושים עם השפתיים". קבצי הסאונד של הציטוטים מחולקים ללא מעט קטגוריות (כמו למשל "בעבודה" או "משפטי התחלה"), כאשר מדי יום נוספים עשרות קבצים חדשים, וגם אתם בעצמכם יכולים ליצור כזה. את יצירת המופת שלכם, עושים ליפ סינק לציטוט, תוכלו לקשט באפקטים ולשלוJ לחברים ב-SMS, וואטסאפ או פייסבוק מסנג'ר.

להורדה: iOS | Android

רואה לכם בעיניים: uHealth

עד כמה אתם באמת מסוגלים להתרכז במשהו אחד בלי הסחות דעת מסביב? דור שלם של טינאייג'רים שמפוצץ בריטלין לא ממש יכול לענות על השאלה הזו, אבל אפליקציית uHealth תנסה לענות עליה במקומו.

האפליקציה יוצאת מנקודת הנחה שכשאנחנו לא מרוכזים, העיניים שלנו נוטות לנדוד במהירות ממקום למקום, ולכן באמצעות טכנולוגיית ניטור מבט היא מפיקה תרגילים שמבקשים מכם לבהות בציפור אחת למשך כמה דקות מבלי להסיט את העיניים. השלב הראשון הוא שלב אימון, שצריך להשלים אותו בתוך שבוע, אחרת לא ניתן להתקדם לתרגילים האחרים, מה שאומר שאם אין לכם סבלנות, אולי כדאי שלא תיכנסו לזה. בשלבים מתקדמים יותר תתבקשו להתרכז באובייקטים משתנים בתמונה, בסופו של דבר תקבלו מסך של מדדים עם מידת תשומת הלב שלכם ומידת המיקוד, בהתאם לשלב שבו אתם נמצאים. האפליקציה טוענת שבאמצעות התרגילים היא מסוגלת אף לשפר את יכולת ההתמקדות שלכם, שזו טענה שאפתנית למדי. מצד שני, רק היא בעצם יכולה למדוד אם יש שיפור.

קרא עוד:  כלים חדשים למלחמה בבריונות רשת ב-Instagram

להורדה: iOS

לצ'וטט באמצעות האימייל: Wave

זוכרים את הימים בהם הייתם שולחים SMS בהודעה נפרדת, ומקבלים תשובה בהודעה אחרת? הסמארטפונים הפכו את ההתכתבות ב-SMSים והודעות לממשק של צ'אט זמין ונוח בו כל ההודעות גלויות לנגד עיניכם, אבל האימייל נותר מאחור. אפליקציית wave מתיימרת לקדם גם את הדואר האלקטרוני אל המאה ה-21.

בעזרתה תוכלו להתכתב באימיילים הלוך ושוב, שייראו לכם כמו צ'אט לכל דבר בזכות ממשק משתמש פשוט. כל התכתבות עם נמען אחד או כמה נמענים מקבלת מראה והרגשה של שיחה, כשאפשר כמובן לשתף תמונות ולינקים בצורה ויזואלית וקלה לגישה. האפליקציה אף מאפשרת לכם לסנן הודעות אימייל חדשות שמתקבלות, כמו פרסומות או ניוזלטרים מעיקים, בצורה שלא תפריע לכם להתכתבויות הפרטיות, וההודעות ייכנסו ישר לתיקייה נפרדת. הדגש הוא, כאמור, על שיחה פשוטה, ולכן פיצ'רים כמו נושא ההודעה, כתובת אימייל מלאה, חתימות, באנרים וכל השיט הזה מוסתרים באופן אוטומטי. כמו כן, האפליקציה מאפשרת עדכוני דחיפה אוטומטיים, שלא מצריכים מכם לרענן את תיבת דואר באופן ידני או במרווח זמן מסויים. בקיצור – בדיוק כמו SMS.

להורדה: iOS

lobola calculatorשווה כל פרה: Lobola

אם אי פעם תהיתם כמה פרות אתם שוום בדרום אפריקה, המחשבון הזה לא תשאיר אתכם בחושך. מדובר במנהג אמיתי של שבטים דרום אפריקאים, במהלכו משפחתו של החתן מציעה לפדות את הכלה הנבחרת שלו בכסף, סחורה או צאן. Lobola לקחה את המנהג הזה צעד אחד קדימה, וכעת גם אנשי העולם המערבי יכול לברר כמה מה מחירם בצאן.

קרא עוד:  מחקר: מפתחי אפליקציות לאנדרואיד שיקרו כדי למנוע איבוד הרשאות מיותרות

המחשבון יבקש מכם לדרג את עצמכם לפי קריטרונים של גיל, גובה, משקל, מין (כן, גם גברים יכולים למדוד), השכלה, מספר ילדים ומידת אטרקטיביות. לאחר מכן יציג לכם המחשבון אחר כבוד כמה פרות אתם שווים, וכמה זה יוצא במטבע מקומי. בגירסה החדשה של האפליקציה אפשר גם להמיר את הסכום ליורו, דולר או לירה שטרלינג. בנוסף, תוכלו להשוות את המחיר שלכם למחיר פרות ממוצע של אישה באיזור דרום אפריקה, באמצעות מפה חמודה. טבעונים, מן הסתם, פחות יאהבו את הקטע.

להורדה: Android

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו.