השיבוץ של מצלמות כפולות נחשב עד לאחרונה כמאפיין שמוצאים רק במכשירים יקרים יחסית, אבל עכשיו זה כבר מגיע לשוק הכניסה. קובוט (Cubot) הכריזה על Cubot Rainbow 2, ולמרות שטרם מסרה מה יהיה מחירו, הוא אמור להיות המכשיר הכי זול בשוק עם מערך מצלמות כפול כשההערכות מציינות מחיר של כ-60 דולר.

אמנם לא מדובר במצלמות ברמה גבוהה במיוחד, אבל בכל זאת: למצלמה הראשית יש חיישן 13 מגה-פיקסל עם עדשת 5 אלמנטים, ואילו השנייה מסתפקת ב-2 מגה-פיקסל עם עדשת 3 אלמנטים והיא משמשת בעיקר כדי לספק יכולות עומק תמונה ואפקטים צילומיים כמו בוקה (Bokeh).

החיישן של המצלמה הקדמית, דרך אגב, הוא בגודל של 5 מגה-פיקסל, ובמפתיע למדי למכשיר בקנה המידה הזה, היא מלווה במבזק לד רך, כלומר בעוצמה נמוכה יותר מהמבזק האחורי – 50 מילי-אמפר לעומת 1 אמפר, וזאת במטרה למנוע סינוור עצמי בעת צילומי סלפי.

מסך ה-IPS של המכשיר הוא בגודל של 5 אינץ' ובעיצוב של 2.5D. הרזולוציה היא 720p בלבד, אבל יש מכשירי שוק ביניים עם רזולוציה כזו. אבל בכל זאת מדובר במכשיר שוק כניסה והעוצמה שלו בהתאם: מעבד MK6580A מרובע ליבות במהירות 1.3 ג'יגה-הרץ, רק 1 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. הסוללה היא בנפח של 2,350 מילי-אמפר/שעה והיא מוסתרת מאחורי גב פלסטיק שאפשר לפתוח ואז לשבץ שני סימים לצד כרטיס זיכרון ולא אחד על חשבון השני.

קרא עוד:  אופו חשפה את Realme 3 Pro עם שיפורים בכל ההיבטים

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.0 מהקופסה, והוא מוצע בצבעי כחול, אדום, קרם, שחור ולבן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.