איך אתם משתמשים ומבצעים פעולות באנשי הקשר? אם לדוגמה תרצו לשלוח הודעת SMS, סביר כי תיכנסו לאפליקציית ההודעות, חפשו את איש הקשר ואז תתחילו לכתוב. אותו הדבר וודאי יקרה כאשר תרצו לשלוח סרטון בוואטסאפ או לשלוח מייל, נכון? Drupe, אפליקציית אנשי קשר הישראלית עושה זאת באופן שונה לחלוטין, כזו שמוסיפה ערך אמיתי לכל מה שקשור ליצירת קשר עם האנשים החשובים יותר או פחות שברשימת אנשי הקשר שלכם.

את Drupe תוכלו להוריד לעת עתה רק במכשירי אנדרואיד (Android) בגרסה 4.1 ומעלה, אשר מציעה למעשה דבר מאוד פשוט, כמשהו מהסוג עליו אומרים 'איך לא חשבנו על כך קודם': הממשק שלה פשוט למדי – בצד אחד של המסך היא מציגה את אנשי הקשר שלנו, ובצד השני היא מציעה את כל אפליקציות התקשורת המותקנות בטלפון שבעזרתן אפשר ליצור עמו קשר, החל בשיחת טלפון רגילה, דרך שליחת דואר אלקטרוני, מסנג'ר, וואטסאפ ועד שיחת וידאו בסקייפ (Skype). אפשר אפילו ליצור פגישה באמצעות לוח בזמנים של הטלפון ולשלוח אותה לאישור.

שמים את אנשי הקשר במרכז

למעשה, האפליקציה הופכת את ההרגל ארוך השנים שגרם לנו לחשוב מהי האפליקציה שאנו מעוניינים להשתמש בה, ובמקום זאת היא גורמת לנו לחשוב על איש הקשר שאנו רוצים לתקשר מולו. כך לדוגמה, כדי לתקשר כל מה שצריך לעשות הוא פשוט לגרור את תמונת איש הקשר מהצד המתאים אל האפליקציה בה רוצים להשתמש בצד השני, וזהו. היופי ב-Drupe שהיא לא מחליפה אף אפליקציה שקיימת כבר במכשיר, כך היא פשוט יוצרת את הקשר ומפעילה את האפליקציה המבוקשת כדי ליצור קשר אם איש הקשר המסוים שבוחרים.

קרא עוד:  גם זה הגיע: גוגל החלה להציג פרסומות בתזרים העדכונים של אפליקציית החיפוש

"האפליקציה הופכת את ההרגל ארוך השנים שגרם לנו לחשוב מהי האפליקציה שאנו מעוניינים להשתמש בה, ובמקום זאת היא גורמת לנו לחשוב על איש הקשר שאנו רוצים לתקשר מולו"

היופי שב-Drupe לא צריך להגדיר דבר, וכברירת מחדל מציגה האפליקציה עם הפעלתה את רשימת המועדפים של המשתמש שהיא זיהתה מתוך אנשי הקשר שלנו. רוצים להוסיף עוד? בהחלקה קטנה אפשר להציג במקום זאת את רשימת 'השיחות' האחרונות שבוצעו, ובקלות אפשר גם לבצע חיפוש אחר כל איש קשר אחר שנמצא במאגר שלכם באמצעות לחיצה על סימן זכוכית המגדלת שמופיעה בחלק התחתון של המסך. ואם בכל זאת רוצים לחייג מספר שלא קיים ברשימת אנשי הקשר, אפשר להשתמש בחייגן שממוקם בצד השמאלי של הסרגל בתחתון. ניתן גם להצמיד איש קשר באופן קבוע לרשימת אנשי הקשר על ידי גרירת העיגול שלו אל אייקון בפס הכלים. אפשר גם במסך ההגדרות לקבוע אלו מן האפליקציות המוצעות יוצגו במסך הראשי של Drupe, וזה טוב כמובן למי שממעט להשתמש במכשיר שלו לצורך בדיקת הרשתות החברתיות שלו.

דבר שימושי נוסף הוא האפשרות לבצע חיוג ישירות ממסך הנעילה, בלי שצריך לפתוח את המכשיר. ניתן גם לבחור האם להציג את האפליקציה במסך הנעילה כמגירה נפתחת או כרשימת קישורים, וברגע שלוחצים על אחד מאנשי הקשר, רשימת האפליקציות לבחירה מופיעה בצד השני של המסך.

לאפליקציה יש עוד לא מעט דברים נוספים, כך לדוגמה אם תגררו אשם של איש קשר לצלמית המפות, תוכלו לקבוע את הכתובת שלו או לשלוח אליו את הכתובת הנוכחית שלכם, כשבקרוב ניתן יהיה גם לבקש ממנו את הכתובת בו הוא נמצא באותו רגע, והכל כמובן באופן אוטומטי באמצעות ה-GPS. יש עוד לא מעט אפשרויות אותם ניתן ללמוד מהמדריכים שנמצאים בתפריט ההגדרות

קרא עוד:  גוגל כבר לא תאשר באופן מיידי אפליקציות חדשות

למרות כי מדובר באפליקציה שרק יצאה לדרכה, היא נראית יציבה לחלוטין, אך כבר עכשיו מדוברבאפליקציה שבהחלט אפשר להגדיר כמשהו שכדאי בהחלט לנסות.

להורדה מ-Google Play