דרופבוקס (Dropbox) הכריזה אתמול כי היא מתכוונת לסגור בקרוב שניים מהשירותים שלה. השירות הראשון הוא שירות Carousel להצגת ושיתוף תמונות, שהושק במקור בשנת 2014. השירות השני שייסגר הוא אפליקציית המייל Mailbox, שנרכשה על ידי דרופבוקס ב-2013 תמורת 100 מיליון דולר. שני השירותים ייסגרו במהלך הרבע הראשון של שנת 2016.

Carousel - תשאר פעילה עד מרץ
Carousel – תישאר פעילה עד מרץ

בעוד שירות Carousel אף פעם לא היה פופולרי או אהוב במיוחד, Mailbox היא אפליקציית מייל פופולרית מאוד גם היום, שעשתה הרבה מאוד רעש בשנת 2013 (בעיקר בזכות רשימת ההמתנה הארוכה כדי לקבל אליה גישה). זו היתה אפליקציית המייל הראשונה שאפשרה לדחות (snooze) טיפול במיילים, פיצ'ר שעבר ברבות השנים גם לשירותים כמו Inbox של גוגל, אפליקצית Spark ועוד.

כשדרופבוקס רכשה את Mailbox האפליקציה הייתה בשיא שלה, ולמרות שהפופולריות שלה ירדה עם השנית היא עדיין נמצאת בשימוש רחב גם היום. מכיוון שהאפליקציה עובדת על שרתים משלה (שמטפלים בדחיית המייל ו"דחיפתו" מחדש ללקוח), ברגע שהאפליקציה תיסגר לא יוכלו המשתמשים להמשיך להשתמש בה, ואלה יאלצו למצוא פתרונות מייל אחרים.

Mailbox - עד פברואר תצטרכו למצוא אפליקצית מייל אחרת
Mailbox – עד פברואר תצטרכו למצוא אפליקציית מייל אחרת

בדרופבוקס ככל הנראה רוצים להצטמצם ולחזור להתמקד במוצר העיקרי שלהם – שירות שיתוף וסינכרון הקבצים, גם אם זה מגיע על חשבון משתמשים מאוכזבים. שירות התמונות Carousel ייסגר ב-31.3.2016, ומיילבוקס תפסיק להיות פעילה ב-26.2.2016.

-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר. כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.