שירות אחסון הקבצים בענן דרופבוקס (Dropbox) ישתף פעולה עם חבילת היישומים המשרדיים מבית גוגל (Google), כך הכריזו שתי החברות. בקרוב יוכלו משתמשי דרופבוקס לערוך ולשמור קבצים דרך מעבד התמלילים המקוון Google Docs, הגיליון האלקטרוני Sheets והאפליקציה ליצירת מצגות דיגיטליות Slides. כל זאת, ישירות דרך ממשק ניהול הקבצים של דרופבוקס, ומבלי שמשתמשי השירות ידרשו לעבור לאתר של גוגל.

במהלך המחצית השנייה של 2018 יתרחב שיתוף הפעולה עוד יותר: תוסף רשמי ל-Gmail יאפשר שמירת ושיתוף קבצים בדרופבוקס ישירות דרך שירות הדואר האלקטרוני, ומשתמשי אפליקציית השיחות העסקית Hangouts יוכלו אף הם לצפות ולשתף קבצים דרך דרופבוקס ישירות דרך האפליקציה של גוגל.

ההכרזה בהחלט עשויה להיראות מפתיעה, שכן גוגל ודרופבוקס מתחרות זו בזו בשוק שירותי הענן, ולדרופוקס אף אפליקציה משלה בשם Paper לצורך יצירה ושיתוף של מסמכים. רוח תחרותית זו בוודאי לא משתקפת בציטוטים המובאים במסגרת ההכרזה. ״אנחנו רוצים להקל על המשתמשים שלנו לעבוד בכל מכשיר עם הכלים שהם אוהבים״, אומר טוני לי, סגן נשיא ההנדסה בדרופבוקס. מטרתנו היא להפוך את החבילה המשרדית של גוגל לזמינה לא משנה באילו כלי עבודה אתם משתמשים, והשילוב הזה יעזור ללקוחות המשותפים שלנו לשתף פעולה באמצעות הכלים בהם הם משתמשים מידי יום״, כך לפי ריט׳צה אנג׳אן, מנהל המוצרים בשירות הענן של גוגל.