אחת המתחרות הגדולות של מיקרוסופט (Microsoft) בתחום האחסון בענן היא דרופבוקס (Dropbox), אבל אולי דווקא בגלל זה החליטו השניים לשתף פעולה כדי לשלב את יכולות הענן באפליקציית ה-Office למכשירים החכמים וליהפך.

המיזוג יתרחש בעדכון שתשחרר מיקרוסופט בעוד מספר שבועות לאפליקציית האופיס שלה לאנדרואיד, Windows Phone ו-iOS ותאפשר שמירה של מסמכים ישירות לאחסון הענן בדרופבוקס, זאת לצד האחסון המתחרה של מיקרוסופט בעצמה – One Drive. ניתן יהיה לשלוח קישור לחבר ולשתף את המסמך אשר בכונן הדרופבוקס ישירות מהאפליקציה וכן להוריד את המסמכים לשמירה מקומית.

בצידו השני של שיתוף הפעולה בין השניים ירוויחו משתמשי דרופבוקס אשר יוכלו לבצע צפייה ועריכת מסמכי אופיס ישירות מאפליקציית האחסון בענן, וכמובן לשתף ולשמור אותם בכל דרך שיבחרו בכך.

העדכון צפוי להגיע לאפליקציות האופיס בקרוב, וכן למשתמשי ה-Office 365 ו-Dropbox for Business. במחצית הראשונה של 2015 תהיה גם אינטגרציה בין שירותי דרופבוקס ל-Office Online, גרסת האופיס לדפדפן.

מיקרוסופט מחפשת להיכנס למקומות חדשים ואחת הדרכים היא לשתף פעולה עם המתחרים, ודרופבוקס בהחלט יכולה לסייע לה. כך, בלי שירגישו, משתמשי דרובפוקס יחלו לעבוד עם אפליקציית האופיס של מיקרוסופט במקום עם היישומים של המתחרים ודרובפוקס מקבלת חשיפה גדולה מאוד ממיקרוסופט כך שכולם יוצאים מרווחים.