עיתון Wall Street Journal פרסם לאחרונה כי Google X ממשיכה לעבוד על על פרויקט הרחפנים שלה, Project Wing. לפני כשנתיים כתבנו שמדובר בפרויקט שמטרתו להביא את השימוש ברחפנים לשוק הרחב, לא רק עבור חבילות אלא גם עבור משלוחים יומיומיים.

המידע אותו מפרסם WSJ מסתמך על ראיונות שבוצעו עם עובדים לשעבר ב-X ובשלב זה אין לכך התייחסות רשמית. על פי אותם עובדים, עבור 6 דולר עמלה, משתמשים יוכלו לקבל את המשלוח באמצעות רחפן גם מדובר בפיצה, סל קניות או מצרכים אחרים שהוזמנו ברשתות הקניות עד לפתח הבית. בין החברות שהביעו התעניינות בשיתוף פעולה ניתן למצוא את דומינוס פיצה ו-סטארבאקס (Starbucks).

Google X היא חברת בת של אלפבית (Alphabet) שהוקמה מעל גוגל. החברה עוטה על עצמה מעטה חשאיות ומנוהלת על ידי סרגיי ברין, ועובדת על פרויקטים עתידניים הכוללים מכונית ללא נהג, אינטרנט המופץ באמצעות בלוני ענק ועוד.

בזירה המקבילה, אמזון (Amazon) ממשיכה בהכנות לקראת שירות המשלוחים Amazon Prime Air. במסגרת השירות, שעדיין לא פתוח לציבור,  ניתן יהיה לקבל משלוחים שהוזמנו באמזון באמצעות רחפן בטווח זמן של 30 דקות מרגע ההזמנה. אמזון ממשיכה לבצע ניסויים של משלוחים בעיקר באזור בריטניה. בשלב זה אין תאריך רשמי להשקת השירות.