מסכי-מגע ענקיים, גלישה סלולרית, עדכונים בדחיפה ועוד. כל אלה דברים שאנו רגילים לקבל מהשח-נבון (Smartphone) שבידנו, אלא שעל הצורך להיות מחובר כל הזמן יש לשלם והמחיר הוא כמובן זמן-הסוללה. אם בעבר כל מכשיר נוקיה "צביקה פיק" היה מחזיק מעמד ללא מטען למשך מספר ימים, הרי היום זמן הסוללה נמדד בשעות בודדות בלבד ונדיר למצוא מכשירים סלולריים חכמים אשר יכלו לתפקד יום שלם (או 24 שעות) מבלי להתחבר למטען.

נראה כי רוב היצרניות לא נותנות מענה ממוקד עבור זמן הסוללה הקצר ורובן ועל-מנת להתגבר על הבעיה מציעות פתרונות תוכנה חכמים לכיבוי החיישנים השונים של המכשיר, כאשר הם אינם נחוצים כאשר ישנם פתרונות חומרה כמו מסכי ה-AMOLED החסכוניים בחשמל. באופן יחסי, ניתן להגיד כי אף חברה לא התייחסה באופן ישיר לסוללה של המכשיר כפי שהם מתייחסות למהירות המעבד או לרזולוציית המסך. באופן מפתיע נראה כי דווקא מוטורולה תהיה החברה אשר מתכוונת להרים את הרף בכל הקשור לזמן-הסוללה של המכשיר החכם שלנו ובתערוכת CES 2012 מוצג ה-Droid Razr Maxx אשר מצויד בסוללת 3,300mAh (!), כמעט כפול מהנהוג בשוק. הסוללה העוצמתית אמורה, על-פי נותני היצרן לתת זמן המתנה של עד כ-368 שעות או זמן דיבור של 21 (!) שעות, זאת בהשוואה ל-9 שעות שמספקת סוללת ה-1,800mAh של ה-Razr ה"רגיל".

אין ספק שמדובר פה בבשורה אמיתית, אך גם לה יש מחיר, בעוד ה-Razr הציג עובי אונורקטי של 7.1 מ"מ, עוביו של ה-Maxx גדול ממנו ב-2 מ"מ ועומד על 9 מ"מ, סה"כ, אך עדיין נחשב לדקיק. המכשיר גם זכה לכמה גרמים עודפים ושוקל עכשיו 145 גרם, לעומת 127 גרם של הדגם המקורי, מדובר בהחלט בהקרבה מזערית לעומת זמן-הסוללה הכפול.
מעבר לסוללה מבחינת החומרה מדובר באותה הגברת: המכשיר מצויד במעבד כפול-ליבה  Cortex-A9 במהירות 1.2Ghz, מעבד גרפי PowerVR SGX540,  מסך מגע בגודל 4.3-אינצ' בעל רזולוציה של 540×960, מצלמה קדמית לביצוע שיחות-וידאו 1.3 מגה-פיקסל ומצלמה אחורית ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל, בעלת פלאש-לד ומיקוד-אוטומטי.

קרא עוד:  במוטורולה כבר עובדים על RAZR 2?

ה-Maxx מיועד להיות משווק ברשת הדור-הרביעי של חברת Verzion ויצא למכירה במחיר מסובסד של 299 דולר. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.